banner2

Netflix dizisi Squid Game oyuncuları kim, dizinin konusu ne?

Dünyada izlenme rekorları kıran Squid Game, sosyal medyada en çok araştırılan konu haline geldi. Peki Squid Game oyuncuları kimlerdir? Squid Game konusu nedir? İşte sosyal medyayı sallayan dizi hakkında bilinmesi gerekenler...

Sinema / Dizi 06.10.2021, 12:49 09.10.2021, 03:33
Abone ol
Netflix dizisi Squid Game oyuncuları kim, dizinin konusu ne?

Yayına girdiği günden beri gündemden düşmeyen Netflix dizisi Squid Game, sosyal medya kullanıcıları tarafından merak ediliyor. Özellikle konusunun çok farklı olması sebebi ile araştırılan Squid Game deyim yerindeyse gündemi salladı. Peki Güney Kore yapımı drama dizisi Squid Game’ in konusu ne? Squid Game’in oyuncu kadrosunda kimler yer alıyor? Dizi kaç bölümden oluşuyor?

SQUİD GAME KONUSU NEDİR?

Netflix platformunda Eylül ayı itibari ile yayına giren Squid Game’in yönetmenliğini Hwang Dong-Hyuk üstleniyor. Henüz sadece birinci sezonu yayınlanan dizi Güney Kore yapımıdır. Toplam 9 bölümden oluşan Squid Game, gerilim ve drama türündedir ve hayatta kalma mücadelesini izleyiciye sunar. Squid Game dizisinde, maddi durumları oldukça kötü olan yüzlerce oyuncu, çocuk oyunlarında yarışmak için aldıkları garip teklifi kabul ederler. Kazanan kişinin 40 milyon dolar ödüle kavuşacağı oyun çocuk oyunlarından oluşsa da aslında ölüm tehlikesini de beraberinde getirmektedir. Ödülün verdiği heves ile oyuna katılanlar, hayatta kalabilmek için ellerinden gelen her şeyi yapmak zorunda kalırlar. Hayatta kalan oyuncular diğer etaba geçerken, oyuncular arasında ki gruplaşmalar da tehlike seviyesini arttırır.

SQUID GAME OYUNCULARI KİM?

Lee Jung-jae

Park Hae-soo

Wi Ha-jun

Oh Young-soo

Jung Ho-yeon

Heo Sung-tae

Kim Joo-ryoung

Tripathi Anupam

You Seong-joo

Lee You-mi

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!