banner2

Neşet Ertaş'ın ailesinden Mustafa Uslu'ya tedbir!

Neşet Ertaş'ın hayatını anlatan sinema filminin çekilmemesi için yapımcı Mustafa Uslu'ya dava açan Ertaş'ın ailesi bir kez daha mahkemeye başvurdu.

Sinema / Dizi 10.02.2022, 09:16 10.02.2022, 09:33
Abone ol
Neşet Ertaş'ın ailesinden Mustafa Uslu'ya tedbir!

Bozkırın Tezenesi olarak tanınan Neşet Ertaş'ın hayatını konu alan "Garip Bülbül Neşet Ertaş" filminin çekimlerine başlandı. Mustafa Uslu'nun yapımcısı olduğu film, Erol Parlak'ın Neşet Ertaş'ın hayatını anlatan kitabından ilham alıyor.

TEDBİR TALEBİ KABUL EDİLDİ

Usta sanatçının ailesi filmin tanıtımının ardından Uslu'ya dava açmıştı. Dava devam ederken aile yeniden mahkemeye başvurdu. Aile, sanatçının eserlerinin filmde kullanılmaması için İstanbul Fikri Sinai Haklar ve Hukuk Mahkemesi'ne başvurdu. Dava dilekçesinde kitapta yer alan Ertaş'a ait 14 eserin filmde kullanılmaması için mahkemeden tedbir talebinde bulunuldu. 

Mahkeme tedbir talebini kabul etti. Mustafa Uslu ve yapımcı şirket ise karara itiraz etti.

"ÇEKİMLERİMİZİ ENGELLEYECEK GÜÇ VARSA ENGELLESİN"

Mahkemenin kararı hakkında değerlendirmede bulunan Mustafa Uslu, "Doğmamış bir esere bunu çekmeyin demek sansüre girer. Karara itiraz ederek üst mahkemeye taşıdık. Pir Sultan Abdal'ın bir sözü vardır; 'Dönecek varsa dönsün. Ben dönmem yolumdan.' Çekimlerimize devam ediyoruz ve çekimlerimizi engelleyecek bir güç varsa gelsin engellesin.  Aile ile aramızda sorun yok" dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!