banner2

Neşet Ertaş filmine tepki devam ediyor! Ailesinden şoke eden iddia: Hasta yatağında kandırıldı

2012 yılında aramızdan ayrılan Neşet Ertaş'ın hayatını anlatan 'Garip Bülbül Neşet Ertaş' filmiyle ilgili tartışmalar devam ediyor. Ailenin avukatından dikkat çeken açıklamalar geldi.

Sinema / Dizi 26.11.2022, 20:29 26.11.2022, 21:02
Abone ol
Neşet Ertaş filmine tepki devam ediyor! Ailesinden şoke eden iddia: Hasta yatağında kandırıldı

Türk müzik dünyasında 'Bozkırın Tezenesi' olarak bilinen, türküleriyle gönüllere taht kuran Neşet Ertaş'ın hayatı beyaz perdeye aktarıldı. 'Garip Bülbül Neşet Ertaş' isimli film tartışmalara neden oldu. Filmi istemeyen ailenin avukatından yeni bir açıklama geldi.

"FİLME İZİN VEREN BİR MADDE YOK"

Ailenin avukatı Uğur Çapkın, Neşet Ertaş'ın ölümünden 22 gün önce kitap için onay alındığını belirterek, şöyle konuştu:

Erol Parlak bir şekilde Neşet Ertaş’ın yanına giderek 'Ben sizin eserlerinizi notaya almak istiyorum' diyor. Toplamda 34 tane eserin notaya yazılması 5 yıl bitmiyor ve hatta Neşet Ertaş da notaların bitmemesi ile ilgili aile üyelerine yakınıyor. Fakat ne hikmetse Neşet Ertaş’ın vefatının ardından hem nota bitiyor hem de kitaba hayatı da ekleniyor.

Neşet Ertaş’ın evine gidilerek iki tane imza alıyor. Neşet Ertaş’ın bütün eserleri kitapları çıktı alınmış, bu eserleri 25 yıl boyunca hiçbir telif ödemeden kullanıyor. Bu iznin maddi karşılığı boğazdaki yalıdan daha fazla. Nota ile alınan imza iki cilt çıkarılıyor. Bu muvafakatların içinde dahi filme izin veren bir madde yok.

"NEŞET ERTAŞ OTURAMAYACAK DURUMDAYDI"

3 Eylül'de bu muvafakatler alınırken Neşet Ertaş sandalyesinde oturamayacak durumda. Son günlerine ait bazı fotoğraflara ulaştık. 4. Evre kanser hastası olan Ertaş, son günlerinde kendisine uygulanan tedaviden sonra zayıflamış, hastalığı kalça boyun ve göğsüne sirayet etmiş.

Ayakta zor yürüyen ağrı kesici bant kullanan 74 yaşındaki kanser hastası Ertaş'tan muvafakat alınıyor. Ayın 6'sında Neşet Ertaş tedavi yapılamadığı için 'gideyim de İzmir'deki evimde vefat edeyim'  diyor. Olaydan 4 gün sonra kaldırıldığı hastanede vefat ediyor.

"NEŞET ERTAŞ'IN HAYATINDA OLMAYAN OLAYLAR VAR"

Yapımcının dediğine bakılırsa Neşet Ertaş'ın hayatı anlatılıyor ama gerçek Neşet Ertaş mı anlatılıyor yoksa onların hayalindeki Neşet Ertaş mı anlatılıyor onu bilemiyoruz. Mahkeme süre vererek senaryoyu defalarca istemesine rağmen yapımcı senaryoyu maalesef ibraz etmedi.

Film bittiği halde, filmin fragmanları yayınlandığı halde mahkemeye senaryonun ibraz edilememesi bir şeylerin gizlendiğini ortaya koyuyor. Biz sadece fragmanlara baktığımızda dahi Neşet Ertaş'ın hayatında olmayan yaşanmamış olayların anlatıldığını görüyoruz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!