Marvel'ın ilk Mısırlı kadın süper kahramanı olay yarattı: Scarlet Scarab

Marvel dizisi Moon Knight'ın 1. sezon finalinde Layla karakteri bir süper kahramana dönüştü. Layla'nın ilk Mısırlı süper kahraman olarak Scarlet Scarab'a dönüşmesi Marvel dünyası için önemli bir adım olarak değerlendirildi.

Sinema / Dizi 13.05.2022, 15:07 13.05.2022, 15:27
Abone ol
Marvel'ın ilk Mısırlı kadın süper kahramanı olay yarattı: Scarlet Scarab

Marvel'ın Moon Knight dizisinin altıncı bölümünde Marvel Sinematik Evreni'nin ilk Mısırlı süper kahramanı Scarlet Scarab ortaya çıktı. Mısırlı-Filistinli oyuncu May Calamawy'nin hayat verdiği Layla El-Faouly, dizi finalinde çengelli kanatları bulunan bir kıyafetle Scarlet Scarab olarak ortaya çıktı. 

Layla'nın Scarlet Scarab olarak ortaya çıkması Marvel evreni açısından önem taşıyor. Çünkü evren böylece yalnızca Amerikan merkezli süper kahramanlarla sınırlı kalmamış oluyor. Marvel'in ilk üç evresinde kozmik karakterler dışındaki çoğu kahraman Amerikalıydı. Şimdi ise küresel kahramanların da dahil edilmesiyle birlikte Marvel evreni daha da genişliyor.

Layla'nın güçleri arasında insanüstü güç, dayanıklılık ve süper hızlı uçma yer alıyor. Oscar Isaac ve Ethan Hawke'ın da rol aldığı dizinin yönetmenliğini Mısırlı yönetmen Mohammed Diab üstleniyor.

Layla'nın dönüşümünün ardından Twitter hesabından paylaşım yapan Diab, "Kızım 4 yaşından beri saçlarını düzleştirmeye çalışıyor.  Medyada kendisine benzeyen birini hiç görmedi. Bugün bu, Mısır'ın ilk süper kahramanı LAYLA ile değişiyor. Bunun bir parçası olmaktan gurur duyuyorum!" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!