banner2

Kuruluş Osman İbrahim Fakih kimdir? Murat Serezli'nin canlandırdığı İbrahim Fakih ne zaman yaşadı?

ATV'nin en çok izlenen yapımlarından biri olan Kuruluş Osman'ın yeni oyuncularıyla ilgili araştırmalar hızlandı. Ünlü oyuncu Murat Serezli de dizinin kadrosuna katıldı. Tecrübeli oyuncu, İbrahim Fakih karakterine hayat veriyor.. Seyirciler ise Kuruluş Osman İbrahim Fakih kimdir? Murat Serezli'nin canlandırdığı İbrahim Fakih ne zaman yaşadı? gibi sorulara yanıt arıyor.

Sinema / Dizi 23.03.2022, 21:00 23.03.2022, 21:09
Abone ol
Kuruluş Osman İbrahim Fakih kimdir? Murat Serezli'nin canlandırdığı İbrahim Fakih ne zaman yaşadı?

Her Çarşamba akşamı  ATV'de yayınlanan Kuruluş Osman dizisinde heyecan dorukta. Burak Özçivit’in başrolünde yer aldığı Kuruluş Osman'da İbrahim Fakih karakteri hakkındaki bilgiler merak ediliyor. Daha önce birçok yapımda rol alan Murat Serezli, İbrahim Fakih rolünü canlandıracak. Peki, Kuruluş Osman İbrahim Fakih kimdir? Murat Serezli'nin canlandırdığı İbrahim Fakih ne zaman yaşadı? İşte ayrıntılar...

Ünlü oyuncu Murat Serezli, Kuruluş Osman dizisinin oyuncu kadrosuna dahil oldu. 

İBRAHİM FAKIH TARİHTE VAR MI?

Araştırmalara göre tarihte; Dursun Fakih, Osmanlı Beyliği'nin kurucusu Osman Bey'in devrinde yaşamış bir fakihtir. Birçok kaynakta Osman Gazi adına ilk hutbeyi okuyan, Osmanlı Devleti'nin ilk kadısı, imam-hatibi unvanını taşıyan kişi olduğu bildirilir.

MURAT SEREZLİ KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

Murat Serezli, Kuruluş Osman’da İbrahim Fakih karakterine hayat veriyor.

Esat Murat Serezli, 3 Ekim 1969'da dünyaya geldi. Türk sinema ve dizi oyuncusudur. Tiyatro ve sinema sanatçıları Metin Serezli ve Nevra Serezli'nin oğludur. Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Bölümünde okudu. Okul yıllarından itibaren 3D Animasyon, bilgisayar programcılığı, seslendirme ve yönetmenlik yaptı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!