banner2

Kuru Otlar Üstüne filmi Sevim kimdir? Sevim'i hangi oyuncu oynuyor? Gerçek adı ne?

Nuri Bilge Ceylan'ın yönetmen koltuğuna oturduğu Kuru Otlar Üstüne filmi 76’ncı Cannes Film Festivali’nde "En İyi Kadın Oyuncu" dalında Merve Dizdar'a ödül kazandırdı. Kuru Otlar Üstüne 29 Eylül'de Türkiye'de sinemalarda olacak. Öğretmen Samet'in hayatı öğrencisi Sevim'in iftirası ile bambaşka bir yola girecektir. Kuru Otlar Üstüne filmi Sevim kimdir? Sevim'i hangi oyuncu oynuyor? Sevim'in gerçek adı ne?

Sinema / Dizi 29.09.2023, 13:49
Abone ol
Kuru Otlar Üstüne filmi Sevim kimdir? Sevim'i hangi oyuncu oynuyor? Gerçek adı ne?

Nuri Bilge Ceylan imzalı film  Cannes Film Festivali’nin en çok konuşulan yapımları arasında yer aldı. Filmde resim öğretmeni Samet'in başına gelen olaylar anlatılıyor. Samet zorunlu öğretmenlik görevini Doğu'da bir kasabada bitirmiş ve İstanbul'a tayin olmanın hayalini kurmaya başlamıştır. Ancak bu hayal Sevim'in açıklamaları ile bambaşka bir boyut kazanacaktır. Kuru Otlar Üstüne filminde öğrenci Sevim karakteri izleyicilerden tam not almayı başardı. 

KURU OTLAR ÜSTÜNE FİLMİ SEVİM KİMDİR?

Kuru Otlar Üstüne filmi Doğu Anadolu'nun ücra kasabasında öğretmenlik yapan Samet'in hikayesini anlatıyor. Filmde Sevim karakterini canlandıran oyuncu performansı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Filmde Sevim karakterini genç oyuncu Ece Bağcı canlandırıyor. Ece Bağcı ilkokul öğrencisi rolünde oynuyor. 

SEVİM'İ HANGİ OYUNCU OYNUYOR?

Kuru Otlar Üstüne filminin kilit karakteri Sevim'i Ece Bağcı başarıyla oynamıştır. Ece Bağcı daha önce tiyatro oyunlarında rol almıştır. 

ECE BAĞCI KİMDİR?

Ece Bağcı Kuru Otlar Üstüne filminin ana karakterlerinden biridir. Ece Bağcı ilk defa sinema filminde rol aldı. Ece Bağcı'nın kaç yaşında olduğuna dair net bir bilgi bulunmuyor ancak 13-15 yaşlarında olduğu tahmin ediliyor. Ece Bağcı gelecek vadeden küçük oyuncular arasındadır. 

KURU OTLAR ÜSTÜNE KONUSU 

Samet, Doğu Anadolu'nun ücra bir köyünde dört yıl zorunlu görev yaptıktan sonra İstanbul'a tayin edilme hayali kuran ve meslektaşı Kenan ile aynı evi paylaşan genç bir resim öğretmenidir. Samet'in öğrencileri arasında yakın olduğu 14 yaşındaki Sevim de vardır. Sevim'in defterinde Samet'e hitaben yazılmış kalplerle bezeli bir aşk mektubu başka bir personel tarafından bulununca hem Samet hem de Sevim küçük düşer. Samet'in mektubu yok etme konusunda yalan söylediğini fark eden Sevim öfkelendikten sonra Samet'in hayalleri, Kenan'la birlikte bir cinsel istismar suçlamasının hedefi hâline gelmesiyle yıkılır. Samet asıl hedefin Kenan olduğundan şüphelenir ve arkadaşlıkları giderek bozulur. Yaşadığı sıkıntıların üstesinden gelmesine yardımcı olabilecek başka bir öğretmen olan Nuray ile tanışınca işler değişir.

KURU OTLAR ÜSTÜNE OYUNCULARI

Deniz Celiloğlu - Samet

Merve Dizdar - Nuray

Musab Ekici - Kenan

Ece Bağcı - Sevim

Erdem Şenocak - Tolga

Yüksel Aksu - Vahit

Münir Can Cindoruk - Feyyaz

Onur Berk Arslanoğlu - Müdür Bekir

Yıldırım Gücük - Eğitim Şube Müdürü

Cengiz Bozkurt - Polis

S. Emrah Özdemir - Çavuş

Elif Ürse - Müdür Yardımcısı Saime

Elit Andaç Çam - Firdevs

Nalan Kuruçim - Kevser

Ferhat Akgün - Rehberlik Öğretmeni Atakan

Eylem Canpolat - Halime

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!