banner2

Kıvanç Kılınç kimdir, nereli, kaç yaşında? EXXEN Gibi dizisinin İlkkan'ı Kıvanç Kılınç kimdir?

Kıvanç Kılınç, EXXEN Gibi dizisiyle gündeme geldi.  Peki, Kıvanç Kılınç kimdir, kaç yaşında, nereli? Gibi dizisinin İlkkan'ı Kıvanç Kılınç kim?

Sinema / Dizi 01.03.2022, 16:42 01.03.2022, 17:08
Abone ol
Kıvanç Kılınç kimdir, nereli, kaç yaşında? EXXEN Gibi dizisinin İlkkan'ı Kıvanç Kılınç kimdir?

Kıvanç Kılınç, EXXEN Gibi dizisindeki başarısıyla gündeme geldi. Seyircileri tarafından ilgiyle izlenen Gibi dizisi oyuncularıyla da dikkat çekiyor. İnternette araştırılmaya başlanan Gibi dizisinin İlkkan'ı Kıvanç Kılınç kimdir araştırılması yapılıyor. Peki Kıvanç Kılınç kimdir, kaç yaşında, nereli? Gibi dizisinin İlkkan'ı Kıvanç Kılınç kim?

KIVANÇ KILINÇ KİMDİR?

Kıvanç Kılınç, seslendirme sanatçısı ve oyuncudur. Son zamanlarda Exxen’de yayınlanan Gibi adlı dizide İlkkan karakteri ile tanınan Kılınç, Isparta'da 19 Ağustos 1982 senesinde doğdu. Kıvanç Kılınç, şu an 40 yaşındadır. 179cm boyunda olan ünlü oyuncu, birçok sinema filmi, televizyon dizisi ve internet platformunda oyuncu ve seslendirmen olarak yer aldı. Aslan burcu olan Kıvanç Kılınç'ın "Kutsi" isimli kedisi vardır. Gibi dizisinde Feyyaz Yiğit ve Ahmet Kürşat Öçalan ile birlikte çalışmaktadır.

Kıvanç Kılınç, Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi oyunculuk bölümünde eğitim gördü. Kılınç, 2007 yılında oyunculuk kariyerine başladı. İlk olarak 2007 yılında "Ese ile Köse" adlı filmde oynadı. 2010 senesinde Yer Gök Aşk, 2011 senesinde de dönemin popüler dizilerinden olan Muhteşem Yüzyıl ve Lale Devri'nde oynadı. 2014 yılında Kaçak ve Ulan İstanbul adlı dizi projelerinde bulundu.

BİRÇOK KANALDA BULUNDU

2015 yılında TRT’de yayınlanan Diriliş Ertuğrul adlı dizide bulunan başarılı oyuncu, aynı yıl Filinta adlı dizide de oynadı. 2017 ve 108 yıllarında Kalbimdeki Deniz ve Bizim Hikaye adlı dizilerde rol aldı. Daha sonra 2021’de Acun Ilıcalı’nın kurduğu online dizi ve film platformu olan Exxen’de Feyyaz Yiğit Çakmak, Ahmet Kürşat Öçalan’la beraber "Gibi" adlı dizide İlkkan adlı karakteri canlandırdı. Ayrıca Kıvanç Kılınç FOX TV, TRT ve Show TV gibi birçok ulusal kanalda bulundu.

Kıvanç Kılınç kendisi gibi oyuncu olan sevgilisi Sinem Ünsal ile yaklaşık 4 yıldır ilişkisi bulunmaktadır.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!