banner2

"Kıbrıs Zafere Doğru" bu akşam TRT1'de izleyici ile buluşacak

Ekran yolculuğuna 'Bir Zamanlar Kıbrıs' olarak başlayan dizi, yeni sezonda "Kıbrıs Zafere Doğru" ismiyle izleyici karşısına çıkacak. Dizi için geri sayım başladı.

Sinema / Dizi 15.10.2021, 10:57 15.10.2021, 11:42
Abone ol
"Kıbrıs Zafere Doğru" bu akşam TRT1'de izleyici ile buluşacak

TRT1 tarihi dizileriyle gönüllere taht kurmaya devam ediyor. Bugüne kadar Diriliş Ertuğrul, Uyanış Büyük Selçuklu, Payitaht Abdülhamid gibi dizilere imza atan TRT1, bu akşam Kıbrıs Zafere Doğru dizisini izleyici ile buluşturacak.

Yeni sezonda izleyicileri 1964 yılına götürecek olan dizi, Kıbrıs’ın Çanakkale Destanı olarak bilinen Erenköy Direnişi'ni ekrana yansıtacak. Seyirciler, Ankara, İstanbul ve İngiltere'den üniversite tahsillerini yarıda bırakıp vatan savunmasına koşan 500'ü aşkın öğrenci ve 200 civarı Kıbrıslı mücahitin destansı direnişine yer verecek.

Kıbrıs Zafere Doğru

Kıbrıs Zafere Doğru özeti şöyle: Makaryos tarafından adadan sürgün edilen Rauf Denktaş, Kıbrıs'a alınmamaktadır. Denktaş, yanında TMT’nin efsane bayraktarı, komutan Ali Rıza Vuruşkan ile birlikte gizlice deniz yoluyla adaya girmenin planlarını yapar. Ailesini Samson'un elinden kurtaran Kemal Dereli, mücahit olmaya hazırdır. Kemal ve Derviş, gizemli bir törenle TMT yemini eder ve Ankaralı ile mücahit ağı oluşturarak gizli göreve başlar.

Kıbrıs Zafere Doğru bu akşam trt1

Nişanlısı Ayşe'nin Kıbrıs'a geldiğinden habersiz olan Ankaralı, Mücahit Kemal ve yeni mücahitlerden oluşan ekiple ayrılmaz bir takım olmuştur. Gizli görevle Erenköy’e destek için yollanan mücahitler orada Denktaş ve Akıncı komutanla buluşmaya çalışmaktadır. Bu sırada Rumların büyük saldırısı başlar. Yaşananlar o güne kadar sokak çatışmasından öteye gitmezken, artık 15 bin kişiden oluşan Yunan ve Rum ordusu büyük bir saldırıya geçer. Gözler Türkiye'den gelecek uçakları ve Cengiz Topel'i beklerken, Mücahitler siperde destansı şekilde mücadele vermektedir.

Osman Taşçı ve Barış Erçetin'in yönetmen koltuğunda oturduğu Kıbrıs Zafere Doğru'nun senaryosunu Emre Özdür ve Başar Başaran kaleme alıyor. Dizi, yeni bölümüyle bu akşam saat 20.00'de TRT1'de olacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!