banner2

İlk Veda dizisi nerede çekildi? İlk Veda dizisi hangi semtlerde çekiliyor?

İlk Veda filmi ekranlarda seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor. TRT2 ekranlarında yayınlanacak olan film hakkında izleyiciler araştırmalara başlamış durumda. Filmin nereden çekildiği konusu ve oyuncun kadrosunda kimler yer aldığı araştırılıyor. Peki, İlk Veda dizisi nerede çekildi? İlk Veda dizisi hangi semtlerde çekiliyor?

Sinema / Dizi 29.03.2023, 10:48 29.03.2023, 10:53
Abone ol
İlk Veda dizisi nerede çekildi? İlk Veda dizisi hangi semtlerde çekiliyor?

TRT2 ekranlarında yayınlanacak olan İlk Veda filmi için izleyiciler araştırmalara başladı. Filmin konusun ne olduğu, filmin nerede çekildiği merak ediliyor. Seyircilerin dikkatini çeken filmde hangi oyuncuların yer aldığı merak konusu oldu. Peki, İlk Veda dizisi nerede çekildi? İlk Veda dizisi hangi semtlerde çekiliyor?

İLK VEDA KONUSU NEDİR?

Isa Yasan, Çin’in Sincan bölgesinde yaşayan Müslüman bir çocuktur. Annesi sağır ve menenjit nedeniyle dilsiz kaldı ve sık sık evden uzaklaşıyor. İsa annesini çok seviyor ve ona bakmak, okula gitmek ve çiftlik işi yapmak arasında parçalanıyor. Kalbinur adında hayat dolu küçük bir kızla arkadaş. Birlikte sevimli bir kuzuya bakıyorlar. Kalbinur’un Uygurca notları iyi ama Çince notları korkunç. Ulusal dil Çince olduğu için annesi şehre taşınmak ve geçici bir iş bulmak istiyor ki Kalbinur bir Çin okuluna gidebilsin. Babası planı kabul etmez ve ikisi çok tartışır. O kış İsa’nın babası, İsa’nın annesini huzurevine göndermeye karar verir ve Kalbinur’un ailesi köyü terk etme planları yapar. İsa, okulda “İlk Veda” adlı bir hikaye okur ve veda fikrini tam olarak anlamamasına rağmen, yakında kendisi de deneyimleyecektir.

İLK VEDA FİLMİ OYUNCU KADROSU

Tajigul Heilmeier - Kalbinur'un annesi

Yasan Kamisu - İsa'nın babası

Kuramu Kasimu - Kalbinur'un büyükbabası

Rahmati Kuramu - Kalbinur'un babası

Alinaz Rahmati - Kalbinur'un kardeşi

Kalbinur Rahmati - Kalbinur

Ugulem Sugur - İsa'nın annesi

Isa Yasam - İsa

Musa Yasan - İsa'nın kardeşi

İLK VEDA FİLMİ IMDb PUANI KAÇ?

İlk Veda (A First Farewell) filminin IMDb puanı 10 üzerinden 6.8 olarak belirlenmiştir.

İLK VEDA NEREDE ÇEKİLDİ?

TRT2 ekranlarında yayınlanacak olan filmin nerede çekildiği ile ilgili net bir bilgi bulunmuyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!