Herkes bunu merak ediyor: Kolombiya Cumhurbaşkanı hangi Türk dizisini izledi?

Kolombiya Cumhurbaşkanı Ivan Duque, İstanbul ziyareti sırasında önemli açıklamalarda bulundu. Türk dizileri hakkında konuşan Duque, Türk-Kolombiya yapımı bir proje istediğini dile getirdi.

Sinema / Dizi 21.05.2022, 14:53 21.05.2022, 15:23
Abone ol
Herkes bunu merak ediyor: Kolombiya Cumhurbaşkanı hangi Türk dizisini izledi?

Türk dizileri dünya çapındaki ününü artırmaya devam ediyor. Yurt dışında gösterime giren birçok dizi büyük beğeni toplarken, aldığı ödüllerle de Türkiye'nin dizi sektöründeki yerini daha da güçlendiriyor. 

İstanbul'u ziyaret eden ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile iki ülke arasındaki ikili ilişkilere dair değerlendirmelerde bulunan Kolombiya Cumhurbaşkanı ıvan Duque, AA muhabirinin Türk dizileri hakkındaki sorusuna şaşırtıcı bir yanıt verdi.

"BÖRÜ DİZİSİ HARİKA BİR YAPIM"

Türk dizilerinden herhangi birini izleyip izlemediği sorusuna Duque, "Türk Özel Kuvvetleri hakkında olan Börü'yü birkaç defa izledim. Bence harika bir yapım ve bu diziyi izleyen birçok insan var." şeklinde yanıt verdi. 

Duque, iki ülkenin de en iyilerinin buluşacağı Türk-Kolombiya yapımı ortak bir projeyi görmek istediğini ifade etti.

BÖRÜ DİZİSİ HAKKINDA

Alper Çağlar imzalı Börü dizisi 2018 yılında Star TV'de ekrana geldi. Dram ve polisiye türündeki dizinin başrollerinde Ahu Türkpençe, Serkan Çayoğlu ve Murat Arkın gibi isimler yer aldı. 

Türkiye'nin ateş çemberi ile sarıldığı 2014 baharında başlayan hikayede, Türkiye'nin yakın tarihinin en büyük tehdidiyle karşı karşıa olmasını anlatıyor. Polis Özel Harekat'ın kahramanlarını konu alan ve gerçek olaylara dayanan dizi, 6. bölümüyle final yaparak ekrana veda etmişti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!