banner2

Harry Melling, Edgar Allan Poe'yu canlandıracak

Harry Melling, Christian Bale'in başrolde olduğu The Pale Blue Eye isimli filmde Edgar Allan Poe'yu oynayacak. Filmin yönetmenliğini Scott Cooper üstlenecek.

Sinema / Dizi 10.06.2021, 15:26 10.06.2021, 15:48
Abone ol
Harry Melling, Edgar Allan Poe'yu canlandıracak

Daha önce Hostiles ve Out of the Furnace filmlerinde birlikte çalışan Scott Cooper ve Christian Bale, The Pale Blue Eye filmi için yeniden bir araya geliyor. Film için hazırlıklar sürerken, oyuncu kadrosuna tanıdık bir isim dahil oldu.

Harry Potter serisinde Dudley karakteri olarak bilinen Harry Melling, ikonik yazarlardan birine hayat vermeye hazırlanıyor. Deadline'ın haberine göre Melling, Scott Cooper'ın Netflix için hazırladığı The Pale Blue Eye filminde Edgar Allan Poe'yu canlandıracak. 

Film, Louis Bayard'ın 2006'da yayınlanan aynı adlı gizem romanına dayanıyor. 

Film, 1830'da West Point'teki ABD Askeri Akademisi'nde gerçekleşen bir dizi cinayeti çözme girişimine odaklanıyor. Bale, bu cinayetleri çözmekle görevli kıdemli bir dedektife hayat verecek. Bale'in canlandıracağı dedektif, daha sonra dünyanın bugün tanıdığı dünyaca ünlü yazar olacak olan, detay odaklı bir genç ile ortaklık yapacak.

Yönetmen Cooper filmin senaryosuna da imza atarken, Christian Bale başrolün yanı sıra John Lesher ve Cross Creek’ten Tyler Thompson ile birlikte yapımcılığı üstlenecek.

Bu yıl içinde çekimlerine başlanması beklenen The Pale Blue Eye için henüz bir çıkış tarihi belirlenmedi. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!