Hande Erçel'in rol aldığı Mest-i Aşk'tan yeni fragman! Gösterim tarihi duyuruldu

Sen Çal Kapımı dizisindeki performansıyla adından söz ettiren Hande Erçel, Mest-i Aşk filmiyle seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor.Yeni tanıtım fragmanı yayınlanan filmin gösterim tarihi de açıklandı.

Sinema / Dizi 20.12.2021, 17:38 20.12.2021, 17:51
Abone ol
Hande Erçel'in rol aldığı Mest-i Aşk'tan yeni fragman! Gösterim tarihi duyuruldu

İran Türkiye ortak yapımı Mest-i Aşk filmi için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Hande Erçel'in ilk filmi olan Mest-i Aşk'tan yeni fragman yayınlandı. 

Başrollerinde Parsa Pirouzfar ve Shahab Husseini'nin yer aldığı filmde Türkiye'den İbrahim Çelikkol, Hande Erçel, Boran Kuzum ve Bensu Soral yer alıyor. Parsa Pirouzfar Mevlana'ya, Cannes'da En İyi Erkek Oyuncu ödülüne layık görülen Shahab Husseini ise Şems-i Tebrizi'ye hayat veriyor.

ENG Yapım Medya ile Semarya Film ortak yapımı olan film, Mevlana Celaleddin Rumi'nin hayatını farklı bir açıdan anlatacak. Mehran Borumand'ın yapımcılığını üstlendiği filmi Hassan Fathi yönetiyor.

Filmin konusu şöyle: Kimya Hatun, Mevlana ve Kerra Hatun tarafından evlat edinilmiştir. Mevlana'nın öğretisine gönül veren Kimya Hatun, maneviyatı güçlü bir kadındır. Mevlana'nın isteği sonucu Kimya Hatun Şems ile evlenmeyi kabul eder. Şems'i tanıdıkça gönlünün büyüklüğünü anlar ancak evlilikten kısa süre sonra Şems hayatını kaybeder.

Mest-i Aşk filminde İbrahim Çelikkol İskender'i, Hande Erçel Kimya Hatun'u canlandırıyor. Boran Kuzum Alaeddin'e, Selma Ergeç Kerra Hatun'a, Bensu Soral Meryem karakterine hayat veriyor. Burak Tozkoparan ise Sultan Veled'i oynuyor.

Mest-i Aşk, 2022 yılında izleyici ile buluşacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!