banner2

Fahriye Evcen Alparslan için hazırlıklara başladı! İşte ilk kareler

Bir süredir ekranlardan uzak olan Fahriye Evcen, TRT 1 dizisi Alp Arslan ile geri dönüyor. Akça Hatun'a hayat verecek olan oyuncu, at binme ve kılıç eğitimi almaya başladı.

Sinema / Dizi 18.08.2021, 14:58 18.08.2021, 15:33
Abone ol
Fahriye Evcen Alparslan için hazırlıklara başladı! İşte ilk kareler

TRT1'in tarihi dizilerinden Uyanış Büyük Selçuklu dizisinin devamı niteliğinde olan Alparslan, heyecanla bekleniyor. Akli Film imzalı dizi Barış Arduç ve Fahriye Evcen'i bir araya getiriyor. Evcen, 1071 yıllarında Selçuklu döneminde yaşayan Akça Hatun karakterini oynayacak. Kimsesi olmayan karaktere Alparslan sahip çıkacak.

Fahriye Evcen, tatil dönüşü dizi hazırlıklarına başladı. Oyuncu, at binme ve kılıç eğitimi alıyor. Akli Film'in patronu Emre Konuk, Evcen'in eğitim sırasındaki fotoğraflarını paylaştı. Konuk, "Alp Arslanın gönlüne düşen ateş Akça Hatun… Oyuncumuz Fahriye Evcen kılıcını kendine yâr, atını kendine yoldaş eyliyor. Gecemiz gündüzümüz seyircimiz için. Az kaldı geliyoruz!" notunu yazdı.

TRT1 ALPARSLAN OYUNCU KADROSU

M. Çağatay Tosun'un yönetmenliğini yaptığı Alparslan çekimleri ay sonunda başlayacak. Alparslan oyuncu kadrosunda Barış Arduç Sultan Alparslan'ı, Fahriye Evcen Akça Hatun'u, Erdinç Gülener Çağrı Bey'i ve Barış Bağcı ise Tuğrul Bey'i canlandıracak. Dizinin eylül ayında TRT1'de izleyicilerle buluşması bekleniyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!