Emanet yapımcılarından Sıla Türkoğlu'na dava! Açıklama geldi, her şey ortaya çıktı

Emanet dizisinde rol alan Sıla Türkoğlu'nun diziden ayrıldığı, sezon finaline katılmaması nedeniyle çekimlerin dublör ile tamamlandığı iddia edilmişti. Yapım şirketinden konuyla ilgili açıklama geldi.

Sinema / Dizi 17.05.2022, 13:13 18.05.2022, 16:00
Abone ol
Emanet yapımcılarından Sıla Türkoğlu'na dava! Açıklama geldi, her şey ortaya çıktı

Kanal 7'de ekrana gelen Emanet dizisinde Seher karakterine hayat veren Sıla Türkoğlu'nun sözleşmesi devam ettiği halde diziden ayrıldığı ve sezon finali çekimlerinde dublör kullanıldığı iddiası magazin gündemine bomba gibi düşmüştü. Konuyla ilgili sosyal medyadan açıklama yapan Karamel Yapım, iddiaları doğrulayarak yaşananları anlattı.

"SEZON FİNALİ ÇEKİMLERİNE KATILMADI"

Yapım şirketi açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

"Dizimizin başrol oyuncusu Sıla Türkoğlu, üçüncü sezon dizide yer almak istemediğini şirketimize iletmiş, sözleşmesi ve hikayesi devam ettiği için bu talebi tarafımızca uygun görülmemiştir. Oyuncumuz, çekimlerin son haftasında avukatı aracılığıyla sözleşmesinin hemen feshedilmesini, aksi halde sete çıkmayacağını tarafımıza iletmiştir. Sözleşmesi devam ettiği için bu talep de tarafımızca reddedilmiştir. 

Ne yazık ki oyuncumuz Sıla Türkoğlu, sezon finali çekimlerine katılmamış, finalin dublörle tamamlanmasına yol açmıştır. Oyuncu ayrıca, yapımdan talep edilen yeni sezonun teaser çekimlerine de katılmayıp şirketimizle iletişimini tamamen kesmiştir. Meslek ilkeleri ve evrensel etik kuralları ile bağdaşmayan bu tutum, bizi muhataplarımıza karşı maddi ve manevi büyük bir yük altına sokmuştur.

"GEREKLİ YASAL YOLLARA BAŞVURACAĞIZ"

Yurt içi ve yurt dışında sayıları milyonları aşan izleyicilerimizi, yayıncı kanalımız Kanal 7'yi, bu yolculukta eşlik eden dağıtımcı şirket ile yurt dışındaki yayıncı kanallarımızı, davranışları ile mağdur eden oyuncumuzun sebebiyet verdiği bu durumdan dolayı özellikle çok üzgün olduğumuzu belirtmek istiyoruz. Bu vesile ile, oyuncumuzun tüm bu hukuka aykırı davranışları, tarafımızca ve hukuk ekibimiz tarafından değerlendirilmektedir. 

Varılacak sonuç doğrultusunda gerekli tüm yasal yollara başvuracağımızı; yurt içi ve yurt dışındaki değerli izleyicilerimize, yayıncı kanalımıza ve yurt dışındaki yayıncı muhataplarımıza duyururuz. Son olarak; şartlar ne olursa olsun yaklaşık 120 kişilik büyük bir ekibin özveri ile hayat verdiği Emanet yolculuğunu, elimizden gelenin en iyisini yaparak sürdürme kararlılığında olduğumuzu da tüm samimiyetimizle belirtmek isteriz."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!