banner2

Dokuz Oğuz dizisinin konusu nedir? Dokuz Oğuz dizisinin oyuncuları kimlerdir? Dokuz Oğuz dizisi nerede çekiliyor?

Fox Tv ekranlarının yeni dizisi Dokuz Oğuz geçtiğimiz hafta yayınlanan ilk bölümüyle izleyiciler tarafından oldukça beğenildi. Yönetmen koltuğunda Cem Akyoldaş'ın oturduğu dizinin başrol oyuncuları arasında Kubilay Aka, Deniz Işın ve Yasemin Allen yer alıyor.

Sinema / Dizi 05.02.2023, 01:20 05.02.2023, 01:31
Abone ol
Dokuz Oğuz dizisinin konusu nedir? Dokuz Oğuz dizisinin oyuncuları kimlerdir? Dokuz Oğuz dizisi nerede çekiliyor?

Geçtiğimiz hafta izleyicinin karşısına çıkan Dokuz Oğuz oyuncuları ve konusu ekran karşısındaki izleyicilerin büyük ilgisini topladı. Oğuz Timi'nin askerlerinin hikayesini anlatan dizi aksiyon ve kahramanlık sahneleriyle izleyenlerden tam not aldı. Kubilay Aka, Deniz Işın ve Yasemin Allen'in başrollerinde yer aldığı dizinin nerede çekildiği merak edilen sorular arasında yer alıyor.

DOKUZ OĞUZ KONUSU NEDİR?

Dokuz Oğuz dizisi "Oğuz Timi"nin hikayesini anlatıyor. Albay Tomris Toprak; "Türk Dünyası Acil Müdahale Timi"ni kurmak için titizlikle sürdürdüğü çalışmaların sonuna gelmiştir. Time seçtiği askerlerin en kısa sürede bir araya gelip, göreve başlamasını amaçlamaktadır. Türk Silahlı Kuvvetlerinin göz bebeği olan bu birlik, dünyanın her noktasında kıyıma, zulme uğrayan Türkler için mücadele edecektir.

Tim komutanı olarak belirlediği isim, tanıdığı en yetenekli ve en cesur subaylarından biri olan Yüzbaşı Batur Karanlık'tır. Halen bir sınır karakolunda görev yapan Karanlık Yüzbaşı, Oğuz Timi'nin başına geçmeden önce, aylardır peşinde olduğu kırmızı listedeki bir terörist için planladığı operasyona çıkar. Aynı süreçte Tomris Albay da Nahçıvan'da askeri temaslarda bulunmak üzere yoldadır. Ancak Türk Dünyası Acil Müdahale Timi'ni daha kurulma aşamasında boğmaya kararlı şer odakları, bu iki Türk Subayı için çoktan düğmeye basmıştır.

DOKUZ OĞUZ DİZİSİ NEREDE ÇEKİLİYOR?

Dokuz Oğuz dizisinin çekimleri Eskişehir'de başladı. Ancak zorlaşan hava şartları sebebiyle dizinin çekimlerine Ankara'da devam ediliyor. 

DOKUZ OĞUZ OYUNCULARI KİMLERDİR? 

Kubilay Aka

Deniz Işın

Yasemin Allen

Tuncer Salman

Dağhan Külegeç

Sahra Şaş

Kayhan Açıkgöz

Taylan Meydan

Serhan Onat

Rami Narin

Volkan Keskin

Cem Sultan Karabulut

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!