banner2

Dev Patel başrollü Lion filmi gerçek hikaye mi? Lion filmi konusu ne, oyuncuları kimler?

Başrollerinde Dev Patel ve Nicole Kidman'ın yer aldığı Lion filmi TRT1'de izleyici ile buluşuyor. Dikkat çeken filmle ilgili detaylar araştırılıyor. Peki Lion filmi gerçek mi? Lion filmi konusu ne, oyuncu kadrosunda kimler var?

Sinema / Dizi 02.08.2022, 20:12 02.08.2022, 20:26
Abone ol
Dev Patel başrollü Lion filmi gerçek hikaye mi? Lion filmi konusu ne, oyuncuları kimler?

Saroo Brierley'in ailesini arama hikayesini anlatan 2016 yapımı Lion filmi TRT1'de ekrana geliyor. Lion filmiyle ilgili araştırmalar yapılıyor. Lion filmi konusu ne? Lion filmi gerçek mi? Lion filmi oyuncuları kimler? sorularına yanıt aranıyor. İşte Lion filmi hakkında bilgiler...

LİON FİLMİ KONUSU

Hindistan'ın Ganesh Talai kasabasında yaşayan Saroo, bir gün abisiyle birlikte çalışmaya gider ancak yorulup tren garında uyuyakalır. Polislerin bulduğu ve çocuk esirgeme kurumuna verdiği Saroo Brierley, Avustralyalı çift Sue Brierley ve John Brierley tarafından evlatlık alınır. 

Bilmediği bir kültüre ve dile alışan Saroo, 25 yıl geçse de hala ailesini düşünmektedir. Saroo ailesini ararken onu evlatlık alan Sue Brierley ve John Brierley de destek olurlar. Saroo'nun kız arkadaşı Lucy de ailesini bulma çabasında ona büyük destek olur.

LİON FİLMİ GERÇEK Mİ?

6 dalda Oscar adayı olan Lion filmi, Saroo Brierley'in gerçek hikayesinden uyarlanıyor.

LİON FİLMİ OYUNCULARI

Filmin oyuncu kadrosunda Dev Patel, Rooney Mara, Nicole Kidman, David Henman, Sunny Pavar, Priyanka Bose, Abishek Baharete gibi isimler yer alıyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!