banner2

Destan dizisi Alpagu Han kim? Alpagu Han'ı kim canlandırıyor? Selim Bayraktar kimdir?

ATV ekranlarında yayın hayatına başlayan Destan dizisi oyuncularıyla dikkat çekti. Merak edilen karakterlerden biri de Alpagu Han oldu. Alpagu Han'ı kim canlandırıyor? Selim Bayraktar kimdir? Ayrıntılar...

Sinema / Dizi 24.11.2021, 12:06 24.11.2021, 12:44
Abone ol
Destan dizisi Alpagu Han kim? Alpagu Han'ı kim canlandırıyor? Selim Bayraktar kimdir?

ATV'nin yeni sezonda iddialı dizilerinden biri olan Destan, 23 Kasım'da izleyici karşısına çıktı. Büyük beğeni toplayan Destan'ın oyuncu kadrosu merak edilmeye başlandı. Destan Alpagu Han kimdir? Alpagu Han'ı kim canlandırıyor? Selim Bayraktar kimdir? sorularının yanıtı araştırılıyor. Peki Destan'ın Alpagu Han'ı Selim Bayraktar kimdir? İşte Alpagu Han ile ilgili merak edilenler...

ALPAGU HAN KİMDİR?

Alpagu Han'ın sözlükteki anlamları'Tek başına düşmana saldıran yiğit', 'Eski Türklerde rütbe adı', 'Eski Türklerde kurt adı'dır. 8. yüzyılda Orta Asya'yı anlatan Destan'da Alpagu Han, Gök Hanlığı'nın Ulu Kağanı, Batuga'nın babasıdır. Cesur ve acımasızdır. Karakterin hangi tarihi kişiliği canlandırdığı henüz bilinmiyor.

SELİM BAYRAKTAR KİMDİR?

Destan dizisinde Alpagu Han rolünü Selim Bayraktar canlandırıyor. 17 Haziran 1975'te Kerkük'te dünyaya gelen Selim Bayraktar, Türk bir baba ve Kerküklü bir annenin çocuğudur. İlkokulu Kerkük'te bitiren oyuncu, 1987 yılında Türkiye'ye geldi. Daha sonra Antalya'ya yerleşen Selim Bayraktar, lise öğrenimini de burada gördü. 2000 yılında ise Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezun oldu.

Bir süre Diyarbakır Devlet Tiyatrosu'nda çalışan oyuncu, 2007 yılında ise Antalya Devlet Tiyatrosu'na geçti. Televizyon kariyerine ilk adımını 2006 yılında Köprü dizisinde canlandırdığı Erdal karakteri ile attı. Daha sonra Bir Bulut Olsam adlı dizide Mahmut Paşa karakterini canlandırdı. 2011'de Muhteşem Yüzyıl dizisinde oynadığı Sümbül Ağa karakteriyle büyük bir çıkış yakaladı.Romantik Komedi 2: Bekarlığa Veda, Kırmızı ve Aşk Sana Benzer filmlerinin yanı sıra Gecenin Kraliçesi, Ufak Tefek Cinayetler, Görünen Adam dizilerinde rol aldı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!