Bu neyin çağrısı? Erşan Kuneri ve Güldür Güldür Show Bakan Nebati skecinde çileden çıkaran sahne!

Cem Yılmaz'ın ilk dizisi Erşan Kuneri 13 Mayıs'ta Netflix'te yayınlandı. Dizinin ikinci bölümünde yer alan orak-çekiç sahnesi ise izleyiciler tarafından 'sosyalizm propagandası' olarak yorumlandı.

Sinema / Dizi 16.05.2022, 16:23 16.05.2022, 16:26
Abone ol
Bu neyin çağrısı? Erşan Kuneri ve Güldür Güldür Show Bakan Nebati skecinde çileden çıkaran sahne!

Cem Yılmaz'ın Gora filmindeki bir karakterden esinlenerek senaryoya döktüğü Erşan Kuneri'nin 8 bölümlük ilk sezonu 13 Mayıs'ta Netflix'te yayınlandı.

Dizide Cem Yılmaz’ın yanı sıra Ezgi Mola, Çağlar Çorumlu, Zafer Algöz, Can Yılmaz, Merve Dizdar, Baran Akbulut, Uraz Kaygılaroğlu ve Nilperi Şahikaya gibi ünlü isimler de rol alıyor.

Dizi henüz yayınlanmadan önce erotik göndermeler içeren afişleri sokaklara asılmış, bu afişler sosyal medyada vatandaşın tepkisine yol açmıştı.

SOSYALİZM PROPAGANDASI MI YAPILIYOR?

Dizinin ikinci bölümü çok konuşuldu. Yeşilçam'ın korku filmlerine gönderme yapılan bu bölümündeki bir kavga sahnesinde orak ve çekiç gölgesi dikkatleri çekti.

Bu görüntü izleyiciler tarafından 'sosyalizm propagandası yapılıyor' şeklinde yorumlandı.

İŞSİZLERİ TEMSİLEN İBRAHİM ÇEKİÇ

Bir diğer propaganda esintisi ise Güldür Güldür Show'un 306'ıncı bölümünde yer alan Gözlerime Bak skecinde gözlendi.

Bakan Nebati'nin parodisinin yapıldığı bu skeçte toplantıya katılan kişiler tanıtılırken, "İşsizleri temsilen İbrahim Çekiç" ifadesi kullanıldı. Seyirciler, bu sahneye "Görece zararsız gibi gözükse de, kapitalizme karşı sosyalizm düşüncesi bilinçaltına işleniyor" şeklinde yorumlarda bulundu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!