banner2

Birce Akalay'ın yeni projesi belli oldu! Kadın cinayetlerini anlatacak

Bu sezon 'Son Yaz' dizisinde rol alan Birce Akalay'ın yeni projesi belli oldu. Oyuncu, dijital bir projeye 'evet' dedi.

Sinema / Dizi 10.11.2021, 17:31 10.11.2021, 17:47
Abone ol
Birce Akalay'ın yeni projesi belli oldu! Kadın cinayetlerini anlatacak

Bugüne kadar birçok projede yer alan Birce Akalay, yeni sezonda 'Son Yaz' dizisinin kadrosuna katılmış, ancak dizi kısa süre içinde final yapmıştı. Geçtiğimiz yaz Netflix'in "Kuş Uçuşu" isimli dizisinde rol alan oyuncu, yine tercihini bir dijital projeden yana kullandı.

Daha önce Kanıt ve Çember dizilerine imza atan Abdullah Oğuz, önemli yapımları Türk televizyonuna kazandırdı. Oğuz'un yeni dijital dizisi "Mezarlık" olacak. Dizi, kadın cinayetlerini konu alacak.

Mezarlık dizisinin oyuncu kadrosuyla ilgili çalışmalar ise sürüyor.

2007 yılında Kader isimli dizide Lamia karakteriyle ilk kez oyunculuğa başlayan Birce Akalay, Asi dizisinde Zeynep karakteriyle dikkat çekti. Akalay, asıl çıkışını Yer Gök Aşk dizisindeki Havva karakteriyle yaptı. Netflix'in Kuş Uçuşu isimli dizisinin çekimlerinden sonra yaz sonlarında Son Yaz dizisinin kadrosuna dahil olmuştu. Fakat Son Yaz'ın 2. sezonu yalnızca 5. bölüm sürdü.

Oyuncu, geçtiğimiz günlerde dijital projelere yöneldiğini duyurmuş, "Çalışma saatleri, daha programlı oluşu, senaryonun önünü ve ilerisini görebiliyor olmak, sonunu biliyor olmak.. Bunlar bir oyuncu için vazgeçilmez şeyler" ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!