banner2

Ben Bu Cihana Sığmazam Tatavlalı kimdir? Engin Benli kimdir, kaç yaşında? Engin Benli dizi ve filmler

Engin Benli, Ben Bu Cihana Sığmazam'ım kadrosuna Tatavlalı karakteriyle dahil oldu. Peki Ben Bu Cihana Sığmazam Tatavlalı kimdir? Engin Benli kimdir, kaç yaşında? Engin Benli hayatı ve kariyeri...

Sinema / Dizi 07.12.2022, 00:37 07.12.2022, 00:53
Abone ol
Ben Bu Cihana Sığmazam Tatavlalı kimdir? Engin Benli kimdir, kaç yaşında? Engin Benli dizi ve filmler

ATV'nin Oktay Kaynarca başrollü Ben Bu Cihana Sığmazam dizisine Engin Benli katıldı. Oyuncu, Tatavlalı karakterine hayat veriyor. Peki Ben Bu Cihana Sığmazam Tatavlalı kimdir? Engin Benli kimdir, kaç yaşında? Engin Benli hangi dizilerde oynadı? İşte Engin Benli hayatı ve kariyeri...

ENGİN BENLİ KİMDİR, KAÇ YAŞINDA?

Engin Benli, 23 Ocak 1970 tarihinde İzmir'de dünyaya geldi. Oyuncu, ilk öğrenimini burada tamamladı. Liseyi endüstri meslek lisesinde torna tesviye bölümü okudu. Oyunculuğa başlamadan önce fabrika işçiliği, pazarlamacılık, pazarcılık ve mankenlik gibi birçok işte çalıştı. Futbol, boks, eskrim, tekvando, kung fu gibi birçok spor dalıyla ilgilendi. Göztepe'de lisanslı basketbolcu olarak forma giydi. 

Okul yıllarından beri tiyatroya ilgi duyan Benli, annesinin İzmir Devlet Tiyatrosu müdürüne ulaşmasının ardından konservatuvar sınavlarına hazırlandı ve kazandı. Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarından 1995 yılında mezun oldu.

Ankara Devlet Tiyatrosu'nda oyuncu olarak başlayan Benli, 1995-1997 yılları arasında Bursa Devlet Tiyatrosunda stajyer sanatçılık yaptı. 1997 yılında kurulan Kocaeli Şehir Tiyatrosu'na giren Benli, 20 yıldan uzun süre oyunculuk yaptı. Tiyatro oyunculuğu yaparken, sinema ve televizyon çalışmaları da yapmaya başladı.

2010-2013 yılları arasında ekrana gelen Kanıt isimli dizide canlandırdığı Başkomiser Orhan rolüyle adını geniş kitlelere duyurdu. Daha sonra Poyraz Karayel, Göç Zamanı, Diriliş Ertuğrul, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz gibi yapımlarda rol aldı. 

ENGİN BENLİ ROL ALDIĞI DİZİ VE FİLMLER

- Kanıt

- Arka Sokaklar

- Gazi

- Büyük Buluşma

- Ulak: Zekeriyayı Evden Alan Adam

- Polis

- Göç Zamanı

- Diriliş Ertuğrul

- Poyraz Karayel

- Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz

- Ben Bu Cihana Sığmazam

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!