Bala Hatun'un hastalığı ne? Kuruluş Osman Bala Hatun neden bayıldı?

Osmanlı Devleti'nin şanlı tarihinin başlangıç evresini anlatan Kuruluş Osman yeni bölümleriyle izleyicisinin karşısına çıkmaya devam ediyor. Dizide Osman Bey'in eşi Bala Hatun'un bayıldığı görülüyor. Peki, Bala Hatun'un hastalığı ne? Kuruluş Osman Bala Hatun neden bayıldı?

Sinema / Dizi 25.05.2022, 21:34 25.05.2022, 22:25
Abone ol
Bala Hatun'un hastalığı ne? Kuruluş Osman Bala Hatun neden bayıldı?

Yayınlandığı ilk bölümden beri reytinglerde en üst sırada yer alan Kuruluş Osman'daki olaylar izleyicinin dikkatinden kaçmadı. Ayşe Hatun'la konuşmak isteyen Bala Hatun baygınlık geçirdi. Peki, Bala Hatun'un hastalığı ne? Kuruluş Osman Bala Hatun neden bayıldı? İşte merak edilen ayrıntılar...

BALA HATUN HASTA MI?

İnegöl'ün fethine bacıyanları talimle hazırlayan Bala Hatun, yorgun düşmüştür. Kayı Obasına dönen Osman Bey, oğlu Alâeddin'den Bala Hatun'un otağda olduğu ve pek iyi görünmediği haberini almıştır. Bala Hatun hasta mıdır? Yoksa bu hastalık büyük bir müjdenin işareti midir?

BALA HATUN HAMİLE

Osman Bey, Bala Hatun'un durumunu sorduğunda Bala Hatun'un hamile olduğunu öğrenir. Bu habere çok sevinen Osman Bey, "Maşallah, maşallah ailemiz büyür" diyor.  

KURULUŞ OSMAN YENİ BÖLÜLMDE NELER OLACAK?

İnegöl'ün fethi Anadolu ve Kostantiniyye'de büyük ses getirmiştir. Osman Bey artık Bitinya'da iyice hakim güç olmuştur. Şimdi sırada Bursa vardır. Osman Bey, Bursa'ya giden yolu açmak için nasıl bir yol izleyecektir?Osman Bey, topraklarını genişlettikçe düşmanlar da artmıştır. İnegöl'ün fethiyle iyice tedirgin olan Kostantiniyye kendi varlığını artık tehlikede görmektedir. Osman Bey'e karşı güçlü bir ordu kurmaya hazırlanan Bizans İmparatoru bir yandan da Osman Bey'e karşı yeni bir şer ittifakı kurmaya başlamıştır. Bu ittifakın en büyük parçası Moğol Komutanı Cebe olacaktır.

Cebe, Osman Bey'e karşı olan şer ittifakını güçlendirecek bir müttefik olarak uç bölgesine gelmiştir. Moğol komutanı Cebe, Osman Bey'e nasıl bir oyun kurma hazırlığındadır.

BARKIN'DAN YENİ HAMLE

Üstat Arius'un öğrencisi olan Barkın'ın, İnegöl'ün fethiyle Osman Bey'e olan düşmanlığı yeni bir boyut kazanacaktır. Sinsice büyüyen bu düşmanlıkta Barkın'ın yeni hamlesi ne olacaktır? Osman Bey'in, İnegöl'ün fethini sindiremeyen düşmanları İnegöl ahalisinin huzurunu kaçırmak için hamleler yapmaktadır. Osman Bey bu hamleleri nasıl bertaraf edecektir?

ÇOBANOĞLU ALİ BEY GELİYOR

Osman Bey'in fütühat haberini alan Çobanoğlu beyi Ali Bey, oğlu Mustafa ve Atabey Ahmet'le beraber Osman'ın fethini kutlamak ve yanında olduklarını göstermek için Kayı Obasına gelmektedirler. Osman Bey'le, Ali Bey'in arasını açmak isteyen Barkın, Romanos ve Cebe nasıl bir oyun içinde olacaktır. Osman Bey, kendisine karşı kurulan ittifaka karşı nasıl bir önlem alacaktır?

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!