Alparslan Büyük Selçuklu bu akşam var mı 16 Mayıs? Alparslan Büyük Selçuklu yeni bölümde neler olacak?

TRT1'in ilgiyle izlenen dizisi Alparslan Büyük Selçuklu, 25. bölümüyle izleyici karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Diziyi takip edenler Alparslan Büyük Selçuklu bugün var mı, yeni bölüm ne zaman? Alparslan yeni bölümde neler olacak? sorularının yanıtını araştırıyor. İşte detaylar...

Sinema / Dizi 16.05.2022, 11:06 16.05.2022, 11:40
Abone ol
Alparslan Büyük Selçuklu bu akşam var mı 16 Mayıs? Alparslan Büyük Selçuklu yeni bölümde neler olacak?

Yönetmenliğini Sedat İnci'nin üstlendiği, senaryosunu ise Emre Konuk'un kaleme aldığı Alparslan Büyük Selçuklu dizisi pazartesi akşamları ekrana geliyor. Başrollerinde Barış Arduç, Fahriye Evcen, Mehmet Özgür gibi isimlerin bir araya geldiği dizi ilgiyle izleniyor. Peki Alparslan Büyük Selçuklu bugün var mı yok mu? Alparslan yeni bölümde neler olacak? İşte ayrıntılar...

ALPARSLAN BÜYÜK SELÇUKLU BUGÜN VAR MI?

Alparslan Büyük Selçuklu geçtiğimiz hafta 24. bölümüyle ekrana geldi. Dizi 16 Mayıs Pazartesi akşamı 25. bölümüyle TRT1'de olacak.

ALPARSLAN BÜYÜK SELÇUKLU YENİ BÖLÜMDE NELER OLACAK?

Biruni'nin Vaspurakan fethi sırasında kullanılması için yaptığı mancınıkları Ferzat ordugahta yakmıştı. Bu durum Alparslan'ın planının parçası mı, Ferzat Bizans ile işbirliği mi yaptı? Kekavmenos'un hatununu öldürdüğünü öğrenen Çağrı Bey, Vaspurakan'a doğru hareket etmeye başlar. Çağrı Bey kaleye girip Kekavmenos ile hesaplaşacak mı?

Selçuklu'da ordunun başına Alparslan mı, Süleyman mı, Yınal mı geçecek? Akça, sırrını açıklayacak mı yoksa Vaspurakan fethinden sonra mı beyan edecek? Vaspurakan kuşatmasını savunmak için çabalayan Kekavmenos, mancınıkların yakılmasıyla rahat bir nefes aldı. Bizans'ın fethin gecikmesi sonrası yeni hamlesi ne olacak?


 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!