banner2

A Quiet Place 2 gişede pandemi rekoru kırdı

A Quiet Place Part II, gösterime girdiği ilk haftasında pandemi rekoru kırdı. Yalnızca 12 ülkede vizyona giren devam filmi, gişede önemli bir rakam elde etmeyi başardı.

Sinema / Dizi 31.05.2021, 14:20 02.06.2021, 11:26
Abone ol
A Quiet Place 2 gişede pandemi rekoru kırdı

2018 yılında gösterime giren A Quiet Place, gerilim dolu hikayesiyle beğeniyle karşılanmıştı. Film, 17 milyon dolarlık bütçesine karşılık gişede 340 milyon doların üzerinde hasılat elde etti. Bu başarı, ikinci bir A Quiet Place filminin gelmesine zemin hazırladı.

İlk olarak Mart 2020'de piyasaya sürülmesi planlanan A Quiet Place 2, pandemi nedeniyle birçok kez tarih değiştirdi. Uzun zamandır beklenen devam filmi 28 Mayıs'ta gösterime girdi ve ilk haftasonunda 48 milyon dolar gibi etkileyici bir hasılat elde etti. Filmin, ilk haftasını 58.5 milyon dolarla kapatması bekleniyor. 

A Quiet Place Part II, pandemi döneminde Amerika'da çıkış yaptığı ilk haftasonunda 33 milyon dolar elde eden Godzilla vs Kong'u da geçerek, pandemi döneminde gişe rekoruna imza atmış oldu.

Devam filminin haftasonu rakamları sinema sektörü için de umut verici oldu. Çünkü rakamlar, sinema salonlarına yeniden dönüş olacağını gösteriyor.

Disney'in kötü karakter kökenli hikayesi Cruella da yaklaşık 23 milyon dolar gişe sağladı. Ancak Disney Plus, kaç kişinin filmi satın aldığını açıklamadı. Spiral: From the Book of Saw, üçüncü haftasonunda 4.5 milyon dolara yakın hasılat elde ederken, Guy Ritchie'nin son filmi Wrath of Man ise dördüncü hafta sonunda 2.9 milyon dolar kazandı.

A Quiet Place Part II, ülkemizde 4 Haziran'da vizyona girecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!