banner2

Yerli ve milli yeni silahlar ilk kez IDEF'te sergilenecek

Tamamı yerli ve milli imkanlarla üretilen 6 yeni silah, bu yıl ilk defa Düzce'deki 15'inci Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı'nda (IDEF 2021) sergiye çıkacak.

Savunma 16.08.2021, 13:41 16.08.2021, 13:49
Abone ol
Yerli ve milli yeni silahlar ilk kez IDEF'te sergilenecek

Düzce'de tamamı yerli ve milli imkanlarla üretilen 6 yeni silah, ilk defa 15'inci Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı'nda (IDEF 2021) sergiye çıkacak.

LANSMAN IDEF'TE

Beyköy beldesinde bulunan 1. Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) faaliyet gösteren Sarsılmaz Silah Sanayi AŞ'nin Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Nuri Kızıltan, AA'ya Türkiye'deki en büyük savunma sanayi fuarı olarak bilinen IDEF'te bu sene 6 yeni ürünün lansmanını yapacaklarını belirtti.

"Yeni sunacağımız ürünler arasında SAR-9 modelimizin 3 yeni ürünü var. Sarsılmaz ailesinin en küçük silahı SAR-9 SC (sub-kompakt), SAR-9 SP (bastırıcılı) ve SAR-9 Gen 2 modelimiz... Silahlarımızı sektöre başta tetikler olmak üzere yeni değişikliklerle sunuyoruz. Yine SAR 127 MT (uçaksavar) ve SAR 56 (piyade tüfeği) silahlarımız da fuarda yerini alacak." diyen kızıltan, yeni teslimatını yaptığıkları SAR-762 MT'yi fuarda ilk defa sergileyeceklerini kaydetti.

Kızıltan, ürettikleri ürün çeşitleri arasında en çok övündükleri modellerin makineli tüfek olduğunu söyledi ve "Yeni teslimatını yaptığımız SAR-762 MT'yi fuarda ilk kez sergileyeceğiz. Ziyaretçiler, tüfeklerimizin ve uçaksavarlarımızın da örneklerini fuarda görme şansı yakalayacaklar. Dolayısıyla çok heyecanlıyız. Yeni ürünlerimizin ülkemize ve sektörümüze hayırlı olmasını temenni ediyoruz." diye konuştu.

Mahmut Nuri Kızıltan, sözlerine şöyle devam etti:

"Umutluyuz, sektörümüzün dünyada en geniş yelpazeye sahip olan silahlarıyla özellikle 12,7 milimetre makineli tarzı tüfeklerimizle, 20 milimetre atak helikopteri burun topu ve 25 milimetre kara topu ile son derece yaygın ürün ağına sahibiz. Piyade tüfekleri, makineli tüfek, tabanca çeşitleriyle SAR-9 modelimize sürekli yeni silahlar katıyoruz. Silahlarımızın hepsini fuarda görme şansı yakalayacağız, bu nedenle heyecanlıyız."

ENDÜSTRİ 4.0 FARKI

Endüstri 4.0' ageçiş yaptıkların adikkat çeken Kızıltan, Sarsılmaz'ın 81 ülkeye ihracat yaptığını dile getirerek, ürünlerinin birçok ülkede siviller, emniyet teşkilatı ve ordu tarafından kullanıldığını, savunma sektöründe etkin konumda olduklarını söyledi.

Pakistan gibi ülkelere teknoloji transferi yaptıklarına işaret eden Kızıltan, savunmanın çok çabuk gelişen ve büyüyen bir sektör olduğunu kaydetti.

Kızıltan, "Bununla beraber, tezgah yatırım çalışmalarımızda da önemli aşamalar kaydettik ve bir süre önce Endüstri 4.0'a geçişi başlattık. Silah teknolojileri konusunda zaten Türkiye'de bir otorite konumundayız. Bununla birlikte imalat teknolojileri anlamında da dünyadaki en son çalışmaları sıkı şekilde takip ediyor ve kendi sistemimize adaptasyonunu sağlıyoruz." dedi.


 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!