banner2

Yerli teknoloji topraklarımızı koruyor

Türkiye-İran sınırında nöbet tutan Mehmetçik, sınır hattına kurulan termal kamera ve elektromanyetik akustik sistemler ile terörist ve kaçakçılara göz açtırmıyor.

Savunma 15.11.2021, 16:11 15.11.2021, 16:58
Abone ol
Yerli teknoloji topraklarımızı koruyor

Cumhurbaşkanlığı tarafından başlatılan Sınır Fiziki Güvenlik Sistemi Projesi ve İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü ile Sınır Yönetimi Daire Başkanlığı önderliğinde yapılan 145 kilometrelik güvenlik duvarı, sınır güvenliğinin sağlanmasında önemli bir rol oynuyor. 

Tel örgülerle üstü çevrili olan 3 metrelik beton duvarlardan oluşan sınır  hattı aynı zamanda teknolojinin kullanılmasıyla da korunuyor. 

Yerli ve milli teknolojik sistemlerin kullanıldığı sınır hattında güvenlik en üst düzeyde sağlanıyor. 

YASA DIŞI GEÇİŞLER İZLENİYOR

Sınırdaki yasa dışı geçişler ve kaçakçılık, terör olayları sınır boyunca termal kameralarla izleniyor. 

Gece görüş özelliğine sahip kameraların dışında titreşim hareketlerini tespit edebilen akustik sistemler de her zaman aktif durumda. 

ELEKTRONİK SİSTEMLER OLAYLARA MÜDAHALE ETME SÜRESİNİ KISALTIYOR

Acil Sınır Fiziki Güvenlik Sistemi dahilinde tesis edilen elektronik, elektromanyetik ve akustik sistemler de komuta harekat merkezi ve görüntü izleme merkezlerinde entegre edilerek sistemlerini birbirini tanımlamasını kolaylaşıyor. 

SINIR HATTI 24 SAAT İZLENİYOR 

Sınır hattında kurulan ve tam tur hareket kabiliyetine sahip olan PTZ kameraları gece vakti de projektörler sayesinden bölgeyi inceleme yeteneğine sahip. 

Kameralara yansıyan herhangi bir hareket ikaz verdiğinde ekiplerin bölgeye kısa sürede müdahale edebilmesini sağlıyor.     

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!