Türk SİHA'ları Bağdat'a yaklaştı! 280 kilometre derinlikte PKK'ya nokta atışı

Son dakika haberi... PKK'lı teröristler için artık Bağdat yakınları bile yeterince güvenli değil. Çünkü SİHA'lar, Türkiye sınırından 280 kilometre güneydeki Kelar bölgesinde PKK'lı 4 teröristi taşıyan bir aracı nokta atışıyla hurdaya çevirdi.

Savunma 17.06.2022, 11:47 17.06.2022, 19:03
Abone ol
Türk SİHA'ları Bağdat'a yaklaştı! 280 kilometre derinlikte PKK'ya nokta atışı

Güvenlik güçleri sınır ötesinde PKK elebaşlarına nefes aldırmıyor. Türk Silahlı Kuvvetleri ve Milli İstihbarat Teşkilatı, SİHA'larla ilk kez 280 kilometre derine inerek nokta operasyon gerçekleştirdi. 

Irak kuzeyinde, Türkiye sınırına 280 kilometre mesafedeki Kelar nahiyesi çevresinde PKK'lı teröristleri taşıyan bir araç vuruldu. Aracın içerisinde 1'i elebaşı olmak üzere 4 terörist bulunduğu öğrenildi. Bir süre yandıktan sonra tamamen hurdaya dönüşen araçtakilerin tamamı öldü. 

İŞTE O GÖRÜNTÜLER

Operasyon bölgesi Kerkük-Süleymaniye hattının daha da güneyinde, İran sınırına yakın bir noktada bulunuyor. Şimdiye dek Türk SİHA ve uçakları, Erbil-Kerkük-Süleymaniye üçgeninde, aralarında Mahmur Kampı'nın olduğu pek çok noktaya yönelik hava operasyonu gerçekleştirmiş, bu operasyonların derinliği 200 kilometreden öteye gitmemişti. 

Ancak son operasyon, PKK'lı teröristler için Bağdat kuzeyinin bile güvenli olmadığını ortaya koydu. Çünkü bugün vurulan Kelar, Irak başkenti Bağdat'ın sadece 150 kilometre kuzeyinde bulunuyor. Kelar, Süleymaniye'ye bağlı bir nahiye. 

SİHA'lar önceki gün de Irak kuzeyindeki Sincar'da PKK/YBŞ'li teröristlerin toplandığı binayı vurmuş, burada 6 terörist etkisiz hale getirilmişti. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!