banner2

TSK'nın GÖZDE'si Yunan basınında! 'Deprem bile Türkiye'yi durduramadı' Türk SİHA'larının yeni pençesi

Geçtiğimiz günlerde TSK'nin envanterine giren GÖZDE Yunan basınında paniğe neden oldu. GÖZDE'nin özelliklerinden bahseden bir Yunan gazetesi, Türkiye'nin yaşadığı deprem felaketine rağmen dur durak bilmeden savunma sanayiini geliştirdiğinin altını çizdi.

Savunma 17.09.2023, 11:13 17.09.2023, 13:12
Abone ol
TSK'nın GÖZDE'si Yunan basınında! 'Deprem bile Türkiye'yi durduramadı' Türk SİHA'larının yeni pençesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan önderliğinde savunma sanayiinde tarihi adımlar atan Türkiye'nin son GÖZDE'si Yunan basınında korkuya neden oldu. 

"YIKICI DEPREME RAĞMEN..."

ASELSAN tarafından üretilen GÖZDE güdüm kitlerini ele alan Yunan basını söz konusu haberde, "Türk savunma sanayii, yaşadığı yıkıcı depremlere rağmen Türk Silahlı Kuvvetleri'ne (TSK) silah sistem aracı ve mühimmatı sağlamaya devam ederek TSK'nın muharebe gücü ve kabiliyetini güçlendiriyor" dedi.

TOLUN İLK İHRACATINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Söz konusu haberin devamında ise, ASELSAN tarafından geliştirilen GÖZDE güdüm kitinin Türk Silahlı Kuvvetleri'ne teslim edildiği ve Türk basınındaki haberlere göre geçtiğimiz günlerde TOLUN mühimmatının ilk ihracatının gerçekleştirilmesinin ardından yeni bir başarıya imza atıldığı söylendi.

SİVİLLERİN ZARAR GÖRMEMESİ ÖN PLANDA

Yunanistan merkezli Pentapostagma, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin faaliyet gösterdiği alanda sivilllerin zarar görmesini önlemeyi her daim ön planda tuttuğunu ifade eden gazete, bu durumun GÖZDE güdüm kiti ile bir üst seviyeye çıkarıldığını ifade etti.

3 METREYE KADAR HASSAS VURUŞ 

GÖZDE'nin Mk-82 bombasında harp başlığı olarak kullanıldığın ifade eden gazete, GPS/INS navigasyon sistemi ve lazer arayıcı başlığı sayesinde 3 metreye kadar hassas vuruş kabiliyetine sahip olduğunu söyledi.

ENTEGRASYON ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Söz konusu haberde, Türkiye'nin Milli Savunma Bakanlığı ve Savunma Sanayii Başkanlığı koordinasyonunda ihtiyaç duyulan her türlü mühimmatın geliştirilmesi için çalışmaların devam ettiğini de belirtti. Aynı zamanda GÖZDE'nin Bayraktar Akıncı (TİHA) tarafından geliştirilen AKINCI TİHA'lara da entegrasyon çalışmalarının devam ettiğinden bahsedildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!