banner2

Suda yüzen F-35! Amerikan donanması şok fotoğrafı yayınladı

Güney Çin Denizi'nde devriye sonrası uçak gemisine inmek üzereyken suya gömülen Amerikan F-35C uçağının son görüntüsü yayınlandı.

Savunma 27.01.2022, 17:47
Abone ol
Suda yüzen F-35! Amerikan donanması şok fotoğrafı yayınladı

Amerikan donanmasına ait bir F-35C savaş uçağının geçtiğimiz günlerde Güney Çin Denizi'ne gemiye inmek üzereyken denize çakılmasına ilişkin görüntü ortaya çıktı. 

ABD Donanması USS Carl Vinson uçak gemisine inişi esnasında denize düşen uçağın suda kaybolmadan önceki son anını gösteren fotoğrafı yayınladı. 

Fotoğrafta F-35C'nin su yüzeyindeki son hali görülüyor. Denizin dibini boylayan uçağı bulunduğu yerden yüzeye çıkarmak için çalışmalar ise sürüyor. 

Benzer bir olay geçtiğimiz aylarda İngilizlere ait uçak gemisinde de yaşanmış, bir adet F-35B kalkış esnasında havalanamadan suya gömülmüştü. 

Sözkonusu uçak haftalar süren kurtarma operasyonunun ardından Mısır açıklarında Akdeniz sularından başarılı bir şekilde su yüzeyine çıkarılmıştı. 

YA ÖNCE ÇİNLİLER BULURSA?

Şimdi Amerikalıların, Güney Çin Denizi'nde suya gömülen F-35C'yi 'Çinliler kaçırmadan' bulması bekleniyor. 

ABD basını, askeri birimlerin uçağı kendilerinden önce suyun altında Çinlilerin ele geçirmesi halinde F-35 teknolojisinin Pekin tarafından tamamen elde edileceği endişesi taşıdıklarını belirtiyor. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!