Son testi de başarıyla geçti! Hisar O+ envantere giriyor

Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir, yaptığı açıklamada savunma sanayinin bir başarıya daha imza attığını ifade etti. Demir, Hisar O+ füze sisteminin yüksek hızlı hedefi imha ettiğini belirtti.

Savunma 26.12.2021, 13:48 28.12.2021, 19:20
Abone ol
Son testi de başarıyla geçti! Hisar O+ envantere giriyor

Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada milli hava savunma füze sistemi HİSAR O+ hakkında bilgi verdi. 

İSMAİL DEMİR SOSYAL MEDYA HESABINDAN PAYLAŞTI 

Milli savunma sanayisini bir başarıya daha imza attığını ifade ederek, "Milli hava savunma füze sistemimiz HİSAR O+ envantere giriş öncesi son kabul atışında yüksek irtifadaki yüksek hızlı hedefi imha etti. HİSAR O+ artık bütün unsurlarıyla tam kapasite görevinin başında. Şanlı ordumuza hayırlı olsun." dedi.  

HİSAR 0+ Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı projesi kapsamında, Aselsan-Roketsan işbirliğinde geliştirmesi tamamlandı. 

HER TÜRLÜ KOŞULDA FAALİYET GÖSTEREBİLİYOR

360 derece etkinliğe sahip olan füze sistemi en az 9 hedefe aynı kilitlenebilip ateşleme yapabiliyor. 

Menzili 25 km olan füze sistemi her türlü hava koşulunda çalışma yeteneğine sahip olarak savaş uçakları, helikopter, havadan karaya füzeler, seyir füzeleri ve silahlı/silahsız insansız hava araçlarına karşı etkili oluyor.

YÜKSEK HIZLI HEDEFİ VURMAYI BAŞARDI

Yerli ve milli olan HİSAR O+ envantere giriş öncesi son kabul atışında yüksek irtifada bulunan yüksek hızlı hedefi imha etmeyi başardı. Böylece kabul faaliyetlerini başarıyla tamamlayan füze sistemi envantere kabul edildi. 


 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!