Son dakika! Savunma Sanayii İcra Komitesi toplandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Savunma Sanayii İcra Komitesi toplantısı başladı.

Savunma 12.01.2022, 16:51 12.01.2022, 16:55
Abone ol
Son dakika! Savunma Sanayii İcra Komitesi toplandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantısı'na iştirak etti.

2022 yılının ilk SSİK toplantısı bugün saat 15:00'da başladı. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki toplantı, basına kapalı gerçekleştiriliyor.

ÖNEMLİ PROJELER KARARA BAĞLANACAK

Savunma ve havacılık sanayiinin 2021 yılı performansının da masaya yatıracağı SSİK toplantısında, önemli projelerin karara bağlanması bekleniyor.

SON TOPLANTI SONRASI NELER DENMİŞTİ

Son SSİK toplantısı sonrasında yapılan açıklamada, ''Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleştirilen toplantıda, TSK ve güvenlik birimlerimizin kullandığı yerli ve milli sistemlerimize yenilerini eklemeye yönelik konular ele alınmıştır. Bu kapsamda; elektronik harp ve radar sistemleri, haberleşme ve bilgi sistemleri, mühimmat ve füzeler, muhtelif platformlar, insansız kara araçları, ekipman ve teçhizatlar, modernizasyon ve yeni teknolojilere ilişkin çeşitli projeler karara bağlanmıştır. Toplantıda savunma sanayii ekosistemimizin daha da güçlenmesi için kurumlar arası koordinasyonun önemine dikkat çekilmiştir.'' ifadelerine yer verilmişti.

Bu toplantı sonrasında karara bağlanan projeler arasında, MİLGEM 6,7 ve 8’inci gemilerin de olduğu ise sonradan anlaşılmıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!