Son dakika: PKK'ya darbe üstüne darbe! Sözde üst düzey yönetici MİT operasyonuyla yok edildi

Son dakika haberleri... Terör örgütü PKK'nın sözde üst düzey yöneticilerinden Delal Azizoğlu, MİT'in Irak'ın kuzeyindeki Süleymaniye kentinde düzenlediği operasyonla etkisiz hale getirildi.

Savunma 24.06.2022, 11:13 24.06.2022, 11:16
Abone ol
Son dakika: PKK'ya darbe üstüne darbe! Sözde üst düzey yönetici MİT operasyonuyla yok edildi

Son dakika haberleri... Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, "Raperin" kod adlı PKK'lı terörist Delal Azizoğlu'nun Kandil'den aldığı talimatla Süleymaniye'ye gittiği ve bu kentte bulunduğu tespit edildi.

MİT OPERASYONUYLA YOK EDİLDİ

Konumu belirlenen terörist Azizoğlu, MİT'in düzenlediği operasyonla etkisiz hale getirildi.

TERÖR ÖRGÜTÜNÜN AVRUPA YAPILANMASINDA YER ALIYORDU

Delal Azizoğlu'nun 1992'de örgüte katıldığı, Diyarbakır kırsalında 8 yıl silahlı faaliyetlere iştirak ettiği, terör örgütünün Avrupa yapılanmasında yer aldığı öğrenildi. 2001 yılında Belçika'nın başkenti Brüksel'de sözde Kürdistan Ulusal Kongresi Genel Kurulu'nda divan ve yürütme kurulu üyesi olarak seçilen terörist Azizoğlu'nun, Avrupa’da gerçekleştirilen yasa dışı eylemleri organize ettiği belirlendi.

BİR SÜREDİR ÖRGÜT ADINA SURİYE'DE FAALİYETTE

Teröristin, 2013’te KCK adına Avrupa'da gerçekleştirilen yasa dışı eylemleri de organize eden isim olduğu tespit edildi. Aynı yıl KCK Yürütme Konseyi üyeliğine seçilen teröristin, daha sonra Kongra-Gel sözde başkanlık divanı üyesi ve PKK’nın kadınlara yönelik oluşumu PAJK’ın sözde yöneticisi olduğu, bir süredir örgüt adına Suriye'de faaliyette bulunduğu öğrenildi.

ÜST DÜZEYLERE DARBE

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), birkaç gün önce terör örgütü PKK'nın sözde Suriye özerk yönetimi merkez yürütme konseyi eş başkanı Suriyeli terörist Hüseyin Şibli'yi de Irak'ın Süleymaniye kentinde etkisiz hale getirmişti.

Operasyon 275 kilometre derinlikte gerçekleştirilmişti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!