Son dakika: PKK'ya büyük darbe! Rehber kod adlı Semih Sayılğan yok edildi

Son dakika haberine göre, İçişleri Bakanlığı: Eren-Abluka-2 Operasyonu kapsamında; Kavaklı köyü kırsalında etkisiz hale getirilen 2 teröristten birinin Terörden Arananlar Listesi'nde 1 milyon TL’ye kadar ödülle Turuncu kategoride yer alan Reber kod adlı Semih Sayılğan olduğu tespit edildi.

Savunma 29.04.2022, 15:46 29.04.2022, 15:46
Abone ol
Son dakika: PKK'ya büyük darbe! Rehber kod adlı Semih Sayılğan yok edildi

Hakkari'de başlatılan Eren Abluka-2 Şehit Uzm.J.Çvş. Mehmet Bayar Operasyonu kapsamında Kavaklı köyü kırsalında 2 terörist tespit edildi.

28 Nisan 2022 tarihinde JÖH ve komando birliklerince gerçekleştirilen operasyonda çatışma çıktı.

Kahraman Mehmetçik, çatışmada 2 teröristi silahları ile birlikte etkisiz hale getirdi.

1 MİLYON TL ÖDÜLLE ARANIYORDU! TURUNCU KATEGORİDEN

Öldürülen teröristlerden birinin sözde Hakkari bölgesinde sorumlusu seviyede faaliyet yürüttüğü ve Terörden Arananlar Listesi'nde 1 milyon TL’ye kadar ödülle arandığı öğrenildi.

Turuncu kategoride yer alan teröristin "Reber" kod adlı Semih Sayılğan olduğu tespit edildi.

BAKANLIKTAN AÇIKLAMA

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre şunlar denildi:

''Eren-Abluka-2 Operasyonu kapsamında; Hakkari İl Jandarma Komutanlığı istihbarat birimlerince, Kavaklı köyü kırsalında 2 terörist tespit edildi, 28 Nisan'da gerçekleştirilen operasyonda çıkan çatışmada, teröristler silahları ile birlikte etkisiz hale getirildi. Etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin, sözde Hakkari bölgesinde sorumlusu seviyede faaliyet yürüten ve terörden arananlar listesinde 1 milyon TL’ye kadar ödülle turuncu kategoride yer alan 'Reber' kod adlı Semih Sayılğan olduğu tespit edildi. Bölgede halkın huzur ve güvenliğini sağlamaya yönelik operasyonlara, halkın desteğiyle güçlü ve kararlı şekilde aralıksız devam ediyor.''

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!