banner2

Son dakika: Pençe Kilit operasyon bölgesinde 11 PKK'lı terörist itlaf edildi

Son dakika haberleri... Pençe Kilit operasyon bölgesinde, teröristlerle sağlanan temasta, aralarında sözde sorumluların da olduğu 11 PKK’lı terörist etkisiz hâle getirildi.

Savunma 08.11.2022, 09:46 08.11.2022, 10:32
Abone ol
Son dakika: Pençe Kilit operasyon bölgesinde 11 PKK'lı terörist itlaf edildi

Son dakika haberleri... MSB'den yapılan açıklamada, Pençe Kilit Operasyon'unda 11 teröristin etkisiz hale getirildiğinin açıklandığı operasyonun detayları ortaya çıktı. 

ZAP'TA TERÖRİST AVI

Irak'ın kuzeyinde Zap bölgesinde bulundukları alanda sıkışan teröristler bölgeden kaçmaya çalışırken komandolar bölgeye sevk edildi. 

11 PKK'LI İTLAF EDİLDİ

Teröristler 'teslim ol' çağrısı yapılırken terör örgütü mensupları ateşle karşılık verdi. Çıkan çatışma sonucu aralarında terör örgütünün sözde bölge sorumlularının da bulunduğu 11 terörist etkisiz hale getirildi. 

ÇOK SAYIDA MÜHİMMAT ELE GEÇİRİLDİ

Teröristlerle, PKMS makineli tüfek, 6 M-16 piyade tüfeği, 2 AKC-47, 3 AK-47 piyade tüfeği, 2 kanas keskin nişancı tüfeği ve roketatar ile bunlara ait mühimmat ele geçirildi.

Bunların yanı sıra 11 farklı tip ve modelde gece ve gündüz görüş dürbünü ile aksiyon kamerası ve telsizler ele geçirilen malzemeler arasında yer aldı.

MSB'den yapılan açıklamada, 'Teröristler için tek çıkış yolu Türk adaletine teslim olmaktır! Pençe Kilit Operasyon bölgesinde teröristlerle sağlanan temasta, aralarında sözde sorumluların da olduğu 11 PKK’lı terörist etkisiz hâle getirildi.' denildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!