banner2

Son dakika: Ateşin Çocuklarına dev operasyon: 26 PKK'lı gözaltına alındı

Son dakika haberleri... Jandarma, Mersin merkezli 5 ilde örgütün şehir yapılanması Ateşin Çocuklarına Operasyon Düzenledi. Operasyon sonucu 26 terör örgütü mensubu kaldığı ikamette yakalanarak gözaltına alındı.

Savunma 11.06.2022, 13:56 11.06.2022, 13:56
Abone ol
Son dakika: Ateşin Çocuklarına dev operasyon: 26 PKK'lı gözaltına alındı

Son dakika haberleri...  PKK/KCK terör örgütünün şehir yapılanması içerisinde olan ve sık sık örgüte ait yayın organları üzerinden kaos ve korku oluşturmak maksadıyla ülke genelinde meydana gelen orman yangınları, kundaklama ve sabotaj türü eylemleri gerçekleştirdiğini açıklayan ve kamuoyunda Ateşin Çocukları olarak bilinen oluşuma karşı geniş çaplı operasyon başlatıldı.

MERSİN MERKEZLİ 5 İLDE DEV OPERASYON

Yapılan çalışmalar sonucunda, 11.06.2022 tarihinde Mersin İl Jandarma Komutanlığınca Mersin merkezli 5 ilde (Mersin, Adana, Kütahya, Diyarbakır, Bingöl) geniş kapsamlı operasyon yapıldı.

26 PKK'LI TERÖRİST GÖZALTINA ALINDI

Operasyon sonucu 26 terör örgütü mensubu kaldığı ikamette yakalanarak gözaltına alındı. Yapılan aramalarda, Yangın çıkarmak maksadıyla hazır halde bulundurulan 226 adet torpil barut, (20) adet havai fişek, Çok sayıda örgütsel döküman ve dijital malzemeye de incelenmek üzere el konuldu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!