banner2

Selçuk Bayraktar açıkladı! Polonya'ya Bayraktar TB2 SİHA'ların ilk teslimatı yapıldı

Türkiye’nin yerli silahlı insansız hava aracı Bayraktar TB2’lerin NATO ülkesi Polonya’ya ilk teslimatı gerçekleştirildi. Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, ''Polonya'ya bugün teslimatımız gerçekleşti. İlk sistemin teslimatı gerçekleşti. Polonya Savunma Bakanı 'Bayraktarlarımızı bekliyoruz' diye sosyal medyadan duyurdu. Göreve hazırladık. Teslimat gerçekleşti." şeklinde açıklama yaptı.

Savunma 28.10.2022, 16:45 28.10.2022, 17:20
Abone ol
Selçuk Bayraktar açıkladı! Polonya'ya Bayraktar TB2 SİHA'ların ilk teslimatı yapıldı

Türkiye’nin yerli insansız hava aracı Bayraktar TB2, Polonya ordusunun envanterine girdi. Polonya ile Türkiye arasında Mayıs 2021’de imzalanan ve 24 adet Bayraktar TB2 satışını içeren anlaşma kapsamında bugün Polonya’ya ilk teslimat yapıldı.

Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar SAHA EXPO Savunma ve Havacılık Fuarı'nda açıklamalarda bulundu. 

''POLONYA'YA İLK TESLİMATIMIZ GERÇEKLEŞTİ''

Bayraktar, NATO ülkesine TB2'lerin ilk teslimatının gerçekleştiğini ve göreve hazırladıklarını söylerken şu ifadeleri kullandı; ''Polonya'ya bugün teslimatımız gerçekleşti. İlk sistemin teslimatı gerçekleşti. Polonya Savunma Bakanı 'Bayraktarlarımızı bekliyoruz' diye sosyal medyadan duyurdu. Göreve hazırladık. Teslimat gerçekleşti."

POLONYA'DA TÖREN DÜZENLENDİ

Polonya Savunma Bakanlığı, envanterine katılacak ilk Bayraktar TB2 dolayısıyla tören düzenledi. Polonya Savunma Bakanı Mariusz Blaszczak törene katılarak, konuşma yaptı. 

''HAKLI OLDUĞUMUZ GÖRÜLMÜŞ OLDU''

Polonya Savunma Bakanı Mariusz Blaszczak teslim töreninde yaptığı konuşmada, "Polonya’daki muhalefet bu askeri araçların kullanılamayacağını iddia etmişti. Fakat Bayraktarların Ukrayna’daki başarısı sonrası haklı olduğumuz böylece görülmüş oldu" dedi.

270 MİLYON DOLAR ÖDEME YAPILACAK

Polonya, 24 adet Bayraktar TB2 SİHA için toplam 270 milyon dolar ödeme yapacak. Teslimat ise 2024 yılı sonunda tamamlanacak.

''ORDUMUZ DAHA DA GÜÇLENECEK''

Bakan Blaszczak, "Bu, Polonya ordusunun modernleşmesi için büyük bir aşamadır. Askeri birliklerimizi Bayraktar TB2 ile güçlendirmeye başlıyoruz. Bunları Rusya’nın Ukrayna’ya başlattığı saldırılardan çok önce sipariş etmiştik. Ukrayna’da olup bitenler, bu silahı almakla ilgili verdiğimiz kararın ne kadar haklı olduğunu ortaya koymaktadır. Bayraktar TB2’ler Polonya’nın hava savunma gücünü arttıracak ve ordumuz daha da güçlenmiş olacak" ifadelerini kullandı.Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!