Yandex Metrica

Roketsan'dan TSK'ya kritik teslimat! K+ Füzeleri sevkiyatı başladı

Roketsan'dan TSK'ya kritik teslimat! K+ Füzeleri sevkiyatı başladı

Roketsan, Türk Silahlı Kuvvetleri'ne onlarca K+ Karadan Karaya Füze teslimatı gerçekleştirdi. Sevkiyatı Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir açıkladı.

Savunma

17.03.2024, 15:26

Roketsan, TSK'ya K+ Karadan Karaya Füze teslimatı yaptı. Konuya ilişkin Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir tarafından yapılan açıklamada, "Caydırıcı gücümüzle her türlü koşulda Türk Ordusu'nun hizmetindeyiz! TSK'nın ihtiyaçları doğrultusunda üretilen K+ Füzesi'nden onlarcasını Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na teslim ettik. Hayırlı olsun." ifadelerine yer verildi. 

HÜRJET gökyüzünde mermi gibi gidiyor: Millî uçak ses hızını aşmak üzere HÜRJET gökyüzünde mermi gibi gidiyor: Millî uçak ses hızını aşmak... Haberi Görüntüle

120 KİLOMETRE MENZİLİ OLACAK

Roketsan tarafından geliştirilen TRG-300 füzesinin yüksek isabet ve tahrip gücü sayesinde 20-120 kilometre menzil arasındaki yüksek öncelikli hedefler üzerinde yoğun ve etkili ateş gücü sağladığı belirtildi. 

F-16, Eurofighter, gemi ve uçak motoru ile türbin pazarlığı aynı anda yürüyor: Amerikan-Alman ortak yaptırımı F-16, Eurofighter, gemi ve uçak motoru ile türbin pazarlığı aynı... Haberi Görüntüle

FARKLI TİPTEKİ PLATFORMLARDA DA KULLANILIYOR

TRG-300 füzesinin Roketsan tarafından geliştirilen K+ Silah Sistemi ve Çok Namlulu Roket Atar Silah Sistemi ile uygun arayüzlere sahip farklı tipteki platformlar üzerinden atılabildiği bildirildi. 

TRG-300 şu an Azerbaycan ile Bangladeş tarafından da kullanılıyor.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading