banner2

PKK çöküyor! 680 teröristin TSK korkusu

TSK ile çatışmaya girmekten son derece korkan 680 PKK/YPG'li terörist, eğitim kamplarından Ayn İsa ve Tel Tamir bölgesine gelmeyi reddettiği için terör örgütünün sözde cezaevlerine kapatıldı.

Savunma 26.10.2021, 12:34 26.10.2021, 12:48
Abone ol
PKK çöküyor! 680 teröristin TSK korkusu

Türk Silahlı Kuvvetleri, teröristlerin her sızma girişimi engelliyor ve bölgede kuş uçurtmuyor.

ÜYE BULAMADIKLARI İÇİN GENÇLERİ KAMPLARA KAÇIRIYORLAR

Barış Pınarı Bölgesi'nin güney hattında bulunan Tel Tamir ve Ayn İsa da terör örgütü PKK/YPG'nin başlıca mevzileri konumları arasında. Söz konusu iki noktadan Barış Pınarı Bölgesine sızmaya çalışan teröristlerin girişimleri Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından engelleniyor. Tel Tamir ve Ayn İsa'ya yığınak yapma çabası içinde olan teröristler, TSK'nın başarılı operasyonlarından duydukları korku nedeniyle kaçıyor.

Geride bıraktığımız iki haftada Haseke'de 370 terörist, Rakka'da da 310 terörist Türk Silahlı Kuvvetleri ile çatışmaya girmekten korktukları için operasyon bölgesine gitmeyi reddince, terör örgütünün elebaşıları tarafından sözde cezaevine kapatıldı. Eli kanlı terör örgütü PKK, üye bulmakta bulmakta güçlük çekiyor ve bu yüzden hem Rakka hem de Haseke'de gençleri zorla silah altına almaya başladı.

Sadece son 5 günde aralarından 9'u çocuk 290 kişi terör örgütü tarafından kaçırılarak terör kamplarına götürüldü.

'TÜRKİYE, İKNA YÖNTEMİYLE ÇOK ÖNEMLİ ADIMLAR ATTI'

Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Eray Güçlüer, TRT Haber'e konuya ilişkin şöyle bir değerlendirmede bulundu:

"Yüzde 80'i gibi terör örgütüne emir komuta edecek yani deneyimli üst düzey terörist kalmadı. Türkiye, insancıl ve ikna etme yöntemleriyle çok önemli adımlar attı. Terör örgütünün ana merkezi diye bir şey kalmadı, PKK'ya bağlı dağınık örgüt grupları var. Örgütsel bir bütünlükleri artık kalmadı. Teröristlerin kaçması örgütsel çözülmenin işareti." 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!