banner2

Operasyonu Bakan Soylu duyurmuştu! EYP'li teröristler kameralar tarafından görüntülendi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun sosyal medya hesabından duyurduğu Hakkari'deki terör operasyonu ile ilgili yeni detaylar ortaya çıktı. PKK'lı teröristlerin menfeze gelerek EYP'li saldırı düzenlemek için yaptıkları hazırlıklar güvenlik kameraları tarafından görüntülendi.

Savunma 20.09.2022, 10:45 20.09.2022, 11:10
Abone ol
Operasyonu Bakan Soylu duyurmuştu! EYP'li teröristler kameralar tarafından görüntülendi

Hakkari'de geçtiğimiz cumartesi günü PÖH tarafından düzenlenen operasyonda PKK'lı 2 terörist etkisiz hale getirilirken 1 terörist yapılan takip sonucu yakalanmıştı. 

Operasyonla ilgili yeni detaylar ve güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Menfeze EYP'li saldırı için gelen ve etkisiz hale getirilen teröristin üzerinde yapılan aramada 1 Glock marka tabanca, 4 el bombası, 2 Kalaşnikof, 10 şarjör, 2 termal şemsiye, yaşam malzemeleri, 1 sırt çantası, 2 palaska, dijital malzemeler ve örgütsel dokümanların çıktığı bildirildi. Diğer yandan 3 teröristin menfezdeki demir parmaklıkları açmak için çekiç ve levye kullandığı kaydedildi. 

TERÖRİSTLER KAMERALARDAN GÖRÜNTÜLENMİŞTİ 

Teröristlerin menfeze girerek EYP'li saldırı düzenlemek üzere yaptığı hazırlıklar da saniye saniye güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde gelen 3 terörist bir süre oyalandıktan sonra menfeze giriyor.

Teröristler menfezde EYP'li saldırı için hazırlık yaparken bölgeye zırhlı araçla polis özel harekat ekipleri geliyor. Zırhlı aracı gören teröristlerin bölgeden uzaklaşmaya çalıştığı görülüyor.

OPERASYONU BAKAN SOYLU DUYURMUŞTU 

Ayrıca İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, söz konusu operasyonla ilgili sosyal medya hesabından açıklamada bulunmuştu. 

Bakan Soylu söz konusu paylaşımında şu ifadelere yer verdi: 

Teslim olun dediler, teslim olmayan 2 terörist sarı torbaya girdi. Hakkari Yüksekova'da 3 teröristi ablukaya alan PÖH çatışma sonucu 2 teröristi etkisiz hale getirdi. Kaçmaya çalışan 1 terörist, kıskıvrak yakalandı. Sayı 3 eksildi, PÖH, Allah sizleri korusun.

MENFEZ VE KÖPRÜLER KAMERALARLA İZLENİYOR 

8 Ağustos tarihinde Hakkari- Şemdinli kara yolu üzerinde menfeze yerleştirilen EYP ile saldırı düzenlendiği, yapılan bu saldırının ardından güvenlik güçlerinin, bölgedeki önlemleri arttırarak menfez ve köprüleri kameralar ile izlemeye aldığı, geçen cumartesi günü de saldırı için gelen teröristlerin kameralara takıldığı öğrenildi.

24 saat esasıyla nöbet tutan güvenlik güçlerinin, menfez ve köprü çevrelerindeki olası durumlarda bölgeye hızlı bir şekilde intikal ederek, saldırıları önlediği bildirildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!