banner2

MSB paylaştı! İşte TCG Anadolu'nun Aksaz'daki ilk eğitim görüntüleri

Milli Savunma Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin en büyük savaş gemisi TCG Anadolu'nun Aksaz'daki ilk eğitim görüntülerini paylaştı. Videoda, Türk savaş gemilerinin, karada belirlenen noktaları tam isabetle vurduğu ve Mehmetçiğin helikopterlerle denize indiği anlar yer aldı.

Savunma 07.06.2023, 16:37 07.06.2023, 16:41
Abone ol

7'den 70'e 400 binden fazla ziyaretçi ağırlayan Türkiye'nin en büyük savaş gemisi TCG Anadolu'dan yeni haberler gelmeye devam ediyor.

Milli Savunma BakanlığıTürk Silahlı Kuvvetleri'nin en büyük savaş gemisi TCG Anadolu'nun Aksaz'daki ilk eğitim görüntülerini paylaştı.

MSB'nin sosyal medya hesabından, Deniz Kuvvetleri Komutanlığınca 1-4 Haziran'da gerçekleştirilen deniz eğitimlerinin görüntüleri yer aldı.

MEHMETÇİK HELİKOPTERLE DENİZE İNDİ

Videoda, Türk savaş gemilerinin, karada belirlenen noktaları tam isabetle vurduğu ve Mehmetçiğin helikopterlerle denize indiği anlar yer aldı.

HELİKOPTERİN İNİŞ GÖRÜNTÜLERİ YER ALDI

TSK'nın en büyük savaş gemisi TCG Anadolu'nun Aksaz'daki ilk eğitim görüntülerinin de bulunduğu videoda, Chinook tipi bir helikopterin TCG Anadolu'ya inişine de yer verildi.

Videoda, TCG Anadolu'dan helikopterle personel taşındığı, zırhlı amfibi hücum araçları (ZAHA) ile karaya çıkarma yapıldığı anlar ile yangın söndürme ve ilk yardım faaliyetleri de gösterildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!