banner2

MSB o görüntüleri paylaştı! 'Bizi ne kar, ne yağmur, ne fırtına ne de zorlu arazi şartları durdurabilir'

Milli Savunma Bakanlığı, TSK'nın Irak'ın kuzeyinde zorlu kış şartlarında operasyonlarına devam ettiğini belirterek o anlara ait görüntüleri paylaştı.

Savunma 27.11.2022, 10:43 27.11.2022, 11:39
Abone ol
MSB o görüntüleri paylaştı! 'Bizi ne kar, ne yağmur, ne fırtına ne de zorlu arazi şartları durdurabilir'

Milli Savunma Bakanlığı'nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, TSK'nın Kuzey Irak'ta düzenlediği operasyonların zorlu kış şartlarına rağmen devam ettiği belirtildi. 

PENÇE OPERASYONLARI HIZ KESMEDEN DEVAM EDİYOR 

Yapılan açıklamada, TSK'nın Irak'ın kuzeyindeki Pençe operasyonlarına aralıksız olarak devam ettiği belirtildi. 

17 Nisan 2022'de başlatılan Pençe-Kilit Operasyonu ile Zap bölgesindeki teröristlerin temizlenerek hudutların güvenliği için bölgenin teröre karşı kilitlenmesi amaçlandı.

7 AYDA TERÖRİSTLERİN İNLERİ BAŞLARINA YIKILDI 

Aradan geçen 7 aylık süreçte Mehmetçikler zorlu bir arazide ve zorlu hava şartlarında teröristlerin inlerine giriyor, bölgeyi terörden temizliyor.

Kış aylarına girilmesiyle bölgedeki hava şartları da çetin hale geldi. Binlerce metrelik rakımda vatan ve millet aşkıyla görev yapan Mehmetçik, yer yer karlı arazide operasyonlarını icra ediyor.

ZAP BÖLGESİNDE ZORLU KIŞ ŞARTLARI HAKİM 

Sıcaklığın eksi derecelerde olduğu Zap bölgesinde son günlerde hava durumu, gök gürültülü sağanak yağış ve fırtınalı seyrediyor.

Komandolar ve özel kuvvetler yoğun şekilde yıldırımların düştüğü, sisten dolayı görüş mesafesinin azaldığı, çamurlu ve karlı araziden dolayı intikalin zorlu olduğu bölgede kahramanca, korkusuzca görevlerini yerine getiriyor.

'BİZİ NE KAR NE FIRTINA DURDURABİLİR'

Diğer yandan MSB'den yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

Bizi ne kar, ne yağmur, ne fırtına ne de zorlu arazi şartları durdurabilir! Pençe-Kilit Operasyonu’nu gerçekleştiren Kahraman Mehmetçik; bölgedeki kar, yağmur, fırtına, düşen yıldırımlar, eksi derecelerdeki soğuk ve yoğun sise rağmen operasyonlara aralıksız devam ediyor.

Vatan ve millet aşkıyla canını hiçe sayarak görevini yerine getirmeye çalışan kahramanlarımız; şehitlerimiz ve asil milletimiz için mücadeleye devam ediyor. Bu mücadele milletimizi terör belasından kurtarıncaya kadar yılmadan, bıkmadan devam edecek!

 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!