Milli Savaş Uçağı'ndan sevindiren haber! Hangardan çıkacağı tarih açıklandı

Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir, Türkiye'nin mega projeleri ile alakalı önemli açıklamalar yaptı. Demir, Milli Savaş Uçağı'nın 2023'te hangardan çıkacağını bildirdi.

Savunma 05.12.2021, 16:29 05.12.2021, 16:58
Abone ol
Milli Savaş Uçağı'ndan sevindiren haber! Hangardan çıkacağı tarih açıklandı

Savunma ve Havacılık Sanayinde Küresel Stratejiler Konferansı kapsamında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir, Rusya ile yapılan görüşmelerde çok sayıda alanda işbirliğinin gündemde olduğunu bildirdi. 

MİLLİ MUHARİP UÇAK 2023'TE HANGARDAN ÇIKACAK

Demir, Rusya ile işbirliği konularından birisinin Milli Muharip Uçağı olduğunu ifade etti. 

İsmail Demir, "MMU 2023'te hangardan çıkacağı için seçtiğimiz bir motor tipi var." sözlerini kullandı. 

Belirli sistemlerin olduğunu ama zamanla değiştirilip geliştirilerek yerine yerli sistemlerin koyulacağını ifade etti. Demir, "Bu süreçte yerlileştirilecek sistemlerle ilgili Rusya tarafıyla görüşmeler olabilir" diye konuştu.

UKRAYNA'YA SİHA SATIŞI ÖNCEKİ ANLAŞMALARIN GEREĞİ

Ukrayna'ya bir parti SİHA satıldığını anımsatan Demir, şöyle devam etti:
 
"Şimdi Rusya ile gerginlik varken satıyoruz diye bir şey yok. Bu bir süreçti. Baştan konuşulan parti anlaşmaları vardı. Ukrayna'nın belli üretim ve yatırım projeleri vardı." 

"Daha önceki anlaşmaların gereği olarak baştan beri ne konuşulduysa o projenin ilerlemesi bu." ifadelerine yer veren Demir, "Son gelişmelerle ilgisi yok. Gerginlik üzerine Türkiye, Ukrayna'ya İHA ve SİHA gönderiyor anlayışı olmasın" dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!