Yandex Metrica

Sitede Ara

Milli helikopter ATAK ihraç ediliyor! Filipinler'den sonra bir ülke daha istedi

Milli helikopter ATAK ihraç ediliyor! Filipinler'den sonra bir ülke daha istedi

Yerli helikopter ATAK'ın talipleri artıyor. Daha önce Filipinler'e ihraç edilen ATAK helikopterin yeni talibi Nijerya oldu.

Savunma

23.01.2024, 19:29

Türk savunma sanayi ürünlerinin muharebe başarıları dünya tarafından yakından takip ediliyor. 

Son dönemlerde geliştirilen yerli ve milli ürünler içinde en çok ilgi duyulanların başında ise TUSAŞ tarafından geliştirilen Türkiye'nin ilk taaruz helikopteri T129 ATAK geliyor.

Eurofighter sipariş listesine 24 uçak daha ekleniyor: Türkiye isteyince Airbus'ın işleri açıldı Eurofighter sipariş listesine 24 uçak daha ekleniyor: Türkiye isteyince Airbus'ın... Haberi Görüntüle

FİLİPİNLER'DEN SONRA NİJERYA 

Türkiye Gazetesi'nin haberine göre, daha önce Güneydoğu Asya ülkesi Filipinler’e ihraç edilen ATAK, bu defa Afrika yolcusu. ATAK helikopterini yeni taliplisi Nijerya olurken, Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından TBMM’de yapılan sunumda Nijerya ile imzalanan savunma işbirliğine dikkat çekildi.

Amerikan ordusu şimdi de Ağrı Dağı'na bakıyor: Türkiye kuşatmasının son ayağı tamamlanıyor Amerikan ordusu şimdi de Ağrı Dağı'na bakıyor: Türkiye kuşatmasının son... Haberi Görüntüle

İŞBİRLİĞİ TEMASLARI DEVAM EDİYOR 

Söz konusu sunumda "Nijerya’yla ciddi bir savunma sanayii iş birliği potansiyelimiz var. Afrika’daki ülkelerle özellikle geçtiğimiz yılda savunma sanayii alanında, ihracatı anlamında ciddi yol katettik. Nijerya’da da çok ciddi bir potansiyel görüyoruz. Geçen yıl iki adet OPV (deniz karakol gemisi) ihracatı oldu ve şu anda da özellikle ATAK helikopterleri konusunda da ciddi bir ihracat imkânı var. Hâlihazırda tabii ki iş birliği temaslarımız devam ediyor" ifadelerine yer verildi. 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading