banner2

Komutanların ATMACA coşkusu

ATMACA füzesinin Sinop'taki test atışını Kınalıada korvetinden takip eden Milli Savunma Bakanı Akar ve komutanlar büyük coşku yaşadı.

Savunma 19.06.2021, 11:17 19.06.2021, 16:24
Abone ol
Komutanların ATMACA coşkusu

Kınalıada korvetinden ateşlenerek hedefini başarıyla vuran ATMACA füzesinin test anlarını komuta kademesi heyecanla izledi. Hurdaya ayrılmış TCG-IŞIN gemisinin ATMACA tarafından imha edilişini izlemek üzere Sinop'a giden Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanı Yaşar Güler ve kuvvet komutanlarıyla birlikte büyük coşku yaşadı. 

Kınalıada korvetinde Donanma Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu tarafından verilen brifingin ardından geminin Savaş Harekât Merkezine geçen Bakan Akar ve Komutanlar buradan Deniz Kuvvetleri Komutanlığının 'son derece özel ve anlamlı' atışını takip etti. Akar’ın talimatının ardından Kınalıada'dan yapılan atışla hedef gemi tam isabetle vuruldu. Bölgedeki iki F-16 ve keşif uçağından aktarılan görüntülerle atışın her ânı harekât merkezinden anlık takip edildi. Füzenin tam isabetle hedefle buluştuğu an Savaş Harekât Merkezinde büyük coşkuyla karşılandı.

Başarılı atışın ardından  telsizle personele hitap eden Bakan Akar, “Sizleri kutluyorum. Bundan sonra da aynı şiddet ve tempoda çalışmaya devam ederek inşallah daha nice başarıları yaşayacağız” dedi. Milli Savunma Bakanlığı sosyal medya hesaplarından o anlara ilişkin görüntüler paylaşıldı. SİNOPROKETSAN îmâli milli gemisavar füzesi ATMACA, su üstündeki sabit ya da hareketli hedefleri 250 kilometreden vurabiliyor. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!