banner2

İsmail Demir'den çarpıcı açıklama: SİHA'lar öne çıkıyor ama çok sayıda ürünümüz talep görüyor

Gaziantep'te öğrencilerle buluşan Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, yurtdışına satışlarda SİHA'ların ön plana çıktığına dikkat çekti, aslında SİHA'larla birlikte çok sayıda ürünün ihraç edilmekte olduğunu söyledi.

Savunma 02.12.2022, 18:46
Abone ol
İsmail Demir'den çarpıcı açıklama: SİHA'lar öne çıkıyor ama çok sayıda ürünümüz talep görüyor

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Mavera Kongre Merkezi'nde 'Türkiye Yüzyılı Dersleri-1' etkinliğinde öğrencilerle bir araya geldi.

Burada yaptığı konuşmada Türkiye Yüzyılı vizyonunda teknolojinin en büyük itici güç olduğunu söyleyen Demir, gençlerin de bu katma değeri oluşturmada en önemli unsur olduğuna dikkat çekti. 

2023 yılında teslim edilecek savunma ürünlerine ilişkin "Geliyor demektense geldiğini görmek daha heyecanlı olur, onun için bekleyin" diyen Demir, savunma-havacılık ürünlerine çok sayıda ülkeden talep olduğunu hatırlattı. 

Demir, "Kamuoyunda ve dünyada İHA ve SİHA'lar bilinen ve öne çıkan unsurlar ama çok sayıda ürünümüz, mühimmatımız devrede ve talep görüyor" diye konuştu.

Yerlileşmenin önemine işaret eden Demir, "Stratejik unsurlarda derin ve detaylı teknoloji isteyen her konunun yüzde 100 yerli olması birinci hedefimiz" ifadesini kullandı.

Demir, TEKNOFEST'te ödül alan öğrencilere hediye verdi. Öğrencilerin TEKNOFEST'te başarı elde ettiği insansız hava araçları, elektrikli otonom araç ve roket tasarımlarının yer aldığı sergiyi gezen Demir, gençlerle sohbet etti.

ASELSAN yapımı minyatür bomba TOLUN, AKINCI TİHA'dan ateşlendi. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!