banner2

HAVELSAN Londra'dan meydan okuyor: Artık dünyanın her yerinde boy gösterebiliriz

Dünyada örneği bulunmayan ÇAKA DAY-KİDA ile birlikte gelişmiş savunma platformlarını Londra'da sergileyen HAVELSAN, ürünlerini global pazarın en iyi oyuncularıyla yarıştırıyor.

Savunma 16.09.2023, 14:07
Abone ol

HAVELSAN Genel Müdürü Mehmet Akif Nacar, Türk savunma sanayiinin bütün dünyada kabul gören fuar ve ortamlarda ürün satabilecek, kabiliyet sergileyebilecek yetkinliğe ulaştığını söyledi.

Londra'daki Uluslararası Savunma ve Güvenlik Ekipmanları Fuarı'nda (DSEI 2023) ürün ve kabiliyetlerini sergileyen HAVELSAN kara, hava ve deniz sistemlerine ilişkin bir dizi ürünü ilgilisiyle buluşturdu. 

Şirket faaliyetlerine ilişkin açıklamada bulunan HAVELSAN Genel Müdürü Mehmet Akif Nacar, "Bu fuarın önceki yıllara göre önemi şu; Türkiye'deki firmalar olarak artık dünya klasmanında, globalde ürün üretebilecek ve bunu böyle büyük fuarlarda sergileyecek bir kapasiteye ulaştığımızı gösteriyoruz" dedi.

Mehmet Akif Nacar

NACAR: YENİ SÖZLEŞMELER İÇİN FIRSAT

HAVELSAN Genel Müdürü, "Müşteriler geliyor, bizim yapabilirlikle ilgili problemimiz olmadığını, güvenerek bizimle iş yapmak istediklerini ifade ediyorlar. Dolayısıyla sürekli iş yaptığımız ülkelerdeki heyetler ve çalışma partnerlerimizle görüşmeler yapıyoruz. Bu görüşmeler neticesinde gerek devam eden işler gerek yeni fırsatlar üzerine odaklanarak yeni sözleşmelere kapı aralamaya çalışıyoruz" açıklaması yaptı. 

Nacar, "Global dünya devi firmalar arasında Türk firmaları olarak bizlerin de ürünlerini sergiliyor olması geldiğimiz noktayı gösteriyor. Sadece IDEF'te değil, bütün dünyada kabul gören fuar ve ortamlarda da ürün satabilecek, kabiliyet sergileyebilecek bir duruma ulaştık Türk savunma sanayisi olarak. Gerçekten ülkemiz ve firmalarımız açısından memnuniyet, gurur verici" diye konuştu. 

DÜNYADA ÖRNEĞİ OLMAYAN ÇAKA DA ORADA

Londra'daki fuarda HAVELSAN, dijital birlik konseptinin önemli oyuncuları BAHA İHA'yı, insansız kara aracı BARKAN'ı ve savaş simülatörlerini tanıttı.

HAVELSAN aynı zamanda, dünyada örneği bulunmayan ÇAKA adlı DAY-KİDA'yı da (dalış yapabilen kamikaze insansız deniz aracı) uluslararası alıcılarla buluşturdu. ÇAKA deniz aracı, taşıdığı patlayıcıyla hedefine doğru seyrederken hem su üstünde hem de suyun altında ilerleyebiliyor.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!