Yandex Metrica

Fransız gazetesi Türkiye'nin savunma sanayii atılımlarını mercek altına aldı

Fransız gazetesi Türkiye'nin savunma sanayii atılımlarını mercek altına aldı

Fransız gazetesi Courrier International'da, Türkiye'nin 1974 yılından itibaren uygulanan savunma ürünleri ambargosunu delmek için yerli savunma sanayisine yöneldiği ve bu hamleyle dışa bağımlılığı bitirmek üzere olduğu vurgulandı.

Savunma

17.05.2024, 23:58

Paris merkezli Fransız haftalık gazetesi Courrier International, Türk savunma sanayii ürünlerinin yapım ve yurt dışına ihraç aşamasını mercek altına aldı. 'Türkiye yurt dışına silah satışını artırıyor' denilen haberde,
Türkiye'nin 1974 yılından itibaren maruz kaldığı askeri teçhizat ambargolarından kurtulmak istediğine değinildi. 

Gazetede konuya ilişkin, 'Türkiye, kendi sanayisini geliştirdi. Türkiye giderek ihracata yöneliyor.' ifadesi kullanıldı.

Eurofighter sipariş listesine 24 uçak daha ekleniyor: Türkiye isteyince Airbus'ın işleri açıldı Eurofighter sipariş listesine 24 uçak daha ekleniyor: Türkiye isteyince Airbus'ın... Haberi Görüntüle

2022'DE 4 MİLYAR DOLAR İHRACAT RAKAMINA ULAŞACAK

Courrier International'ın haberinde Türk savunma sanayii şirketlerinin 2021'de 3,2 milyar dolar değerinde silah ihraç ettiği, bu rakamın 2022'de 4 milyara ulaşmasının beklendiği vurgulandı. Türkiye, bu rakama ulaşırsa savunma sanayiinde dışa bağımlılığı büyük oranda bitecek.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading