FETÖ'nün firari Hava Kuvvetleri sorumlusu kıskıvrak yakalandı!

2018 yılından bu yana aranan FETÖ'nün Hava Kuvvetleri sorumlusu Ferhat Özhan Adana'da kıskıvrak yakalandı. Yurt dışına kaçış hazırlığında olduğu belirlenen şüpheli tutuklandı.

Savunma 12.08.2022, 10:40
FETÖ'nün firari Hava Kuvvetleri sorumlusu kıskıvrak yakalandı!

Firari FETÖ üyelerinin yakalanması amacıyla Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) Şube Müdürlüğü bünyesinde özel bir ekip kuruldu.

ADANA'DA BİR APARTMAN DAİRESİNDE SAKLANDIĞI TESPİT EDİLDİ

TEM ekipleri, teknik ve fiziki takiple örgütün ‘Hava Kuvvetleri Komutanlığı sorumlusu’ olarak 4 yıldır aranan Ferhat Özhan’ın Çukurova ilçesi Beyazevler Mahallesi’ndeki bir apartman dairesinde saklandığını tespit etti.

4 YILDIR ARANIYORDU

Ekipler, geçmişte diş hekimliği yapan şüphelinin yakalanmamak için apartmandan hiç çıkmadığını ve yurt dışına kaçış hazırlığında olduğunu belirledi.

Operasyon için harekete geçen ekipler, daireye yaptıkları baskında Ferhat Özhan’ı gözaltına aldı. Adreste yapılan aramada 8 bin 500 euro, bin 500 dolar, 600 TL ile 84 gram altın ele geçirildi.

ÖĞRENCİYKEN ÖRGÜT SORUMLULARIYLA İRTİBATTA OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Emniyete götürülen Özhan’ın Çukurova Üniversitesinde öğrenciyken örgütün sözde ‘büyük bölge talebe mesulü’ olarak faaliyet gösterdiği ve gizli haberleşme programı ByLock kullanıcısı olduğu belirtildi. Ayrıca Özhan’ın örgütün Gaziantep’te düzenlediği sohbet toplantılarına katıldığı, örgütün sorumlularıyla irtibatlı olduğu öne sürüldü.

Özhan’ın 2003 yılında örgütün lise ve dershanelerinde eğitim gördüğü, üniversite döneminde de yurtlarında kaldığı kaydedildi. Önceki operasyonlarda gözaltına alınan bir subayın kendisini Özhan’ın yetiştirdiği yönünde ifade verdiği öğrenildi.

Ayrıca zanlının bir süre önce yakalanarak tutuklanan "Kozanlı Ömer" lakaplı FETÖ’nün emniyet sorumlusu Osman Hilmi Özdil ile bağlantılı olduğu belirlendi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!