Erdoğan'dan son dakika mesajı: Vermediler biz de yaptık! Şimdi sıra MMU'da...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal medya hesabından paylaştığı kliple Türk savunma sanayiinin başarılarını anlattı. Türkiye'ye verilmeyen her ürünü milli imkanlarla yapmayı başardıklarını söyleyen Erdoğan, "Şimdi sıra ülkemizin en önemli savunma sanayi projelerinden biri olan Milli Muharip Uçağımızda" dedi.

Savunma 07.01.2022, 12:15 07.01.2022, 12:17
Abone ol

Cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal medya hesabından paylaştığı klipte savunma sanayiinde elde edilen başarıya ilişkin önemli mesajlar verdi. 

Savunma ürünleri konusunda Türkiye'ye uygulanan ambargodan bahseden Erdoğan, verilmeyen her ürünü yerli ve milli imkanlarla yapmayı başardıklarını anlattı. 

Erdoğan, klibinde şu ifadeleri kullandı: "İnsansız hava aracı istedik, vermediler. Biz de Bayraktar'ı, ANKA'yı, AKINCI'yı, AKSUNGUR'u yaptık. Mühimmat istedik vermediler. Biz de MAM'ı, SOM'u, TEBER'i yaptık. Füze istedik vermediler. Biz de BORA'yı, ATMACA'yı, BOZDOĞAN'ı yaptık. Hava savunma sistemi istedik vermediler. İlk etapta başka ülkeden aldık. Şimdilik HİSAR'ları yaptık, yakında SİPER'i ve daha ötesini de tamamlayacağız."

"İHA'larda kullandığımız kameraya ambargo koydular. Sandılar ki böyle yapınca biz İHA'ları kullanamayacağız, onu da kendimiz yaptık. Sınırlarımız içinde terörle mücadele operasyonlarını rahatça yürütebilmeyi, sınır ötesi barış harekatlarımızı istediğimiz gibi gerçekleştirebilmeyi işte bu başarılara borçluyuz."

"İhracına başladığımız ATAK taarruz helikopterimizin bir üst versiyonu olan Ağır Sınıf Taarruz Helikopteri Projemiz devam ediyor. İlk özgün helikopterimiz GÖKBEY'i bu sene teslim etmeye başlıyoruz. ANKA'nın daha üst modeli AKSUNGUR silahlı insansız hava araçlarımız göklerdeki yerini aldı. Bayraktar TB-2 ve AKINCI TİHA'larla beraber silahlı insansız hava araçları alanında hem ürün zenginliğimiz artıyor hem de dünyadaki yerimiz güçleniyor."

"Eğitim uçağımız HÜRKUŞ'un teslimatları sürerken ülkemizin ilk jet motorlu uçağı HÜRJET eğitim uçağımızın üretimi de devam ediyor. Şimdi sıra ülkemizin en önemli savunma sanayi projelerinden biri olan Milli Muharip Uçağımızda. Mühendislik Merkezi, MMU'nun inşallah kalbi olacaktır."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!