banner2

Erdoğan'dan Atina'yı rahatlatan TAYFUN mesajı: Bizim sizinle işimiz yok

Son dakika haberi... Yunanistan'ı hop oturup hop kaldıran TAYFUN füzesine ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çok önemli bir mesaj geldi.

Savunma 04.01.2023, 13:53
Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunan kamuoyunun yakından ilgilendiği TAYFUN füzesine ilişkin son açıklamayı Meclis'teki grup toplantısında yaptı.

18 Aralık'ta gençlerle buluşmasında Atina'yı 'uslu durmaya' çağıran ve TAYFUN menzilinin 1000 kilometre olacağını duyuran Erdoğan, Yunanlıların panik yaşamasına neden olmuştu. 

Bugünkü konuşmasında Cumhurbaşkanı, Türkiye'ye saldırı olmadığı takdirde Türkiye'nin kimseye saldırmayacağını net ifadelerle anlattı.

Erdoğan, "TAYFUN Füzesi'nin 561 kilometre menzili var diyorlar. Arkadaşlara, bunu 1000 kilometreye çıkartacaksınız dedim. Yunan ne dedi? 'Bunlar, İzmir'den Atina'yı vuracaklar.' Siz uslu durun, bizim Atina ile matina ile işimiz olmaz. Bize dokunmaya biz dokunmayız" dedi. 

YAHU YAPMA İŞTE, RAHAT DUR!

Aslında Erdoğan'ın 18 Aralık'taki mesajları da bugünkünden çok farklı değildi. Yunanistan'ı Türkiye'yi tahrik etmemeye çağıran Erdoğan, Atina'yı 'bazı çılgınlıklar yapmaması' yönünde şöyle uyarmıştı: 

"Korkuyorlar tabi... Bize ne dediler? 'Çılgın Türkler, Çılgın Türkler geliyor.'  Hele hele TAYFUN füzesi var ya, menzili 560 kilometre olarak açıklanmıştı. Şimdi biz 560'ı yeterli bulmuyoruz. Geçen hafta bir görüşme yaptım, 'Nihai durum nedir?' dedim. 'Sayın Cumhurbaşkanım, 1000 kilometreyi yakalayacağız' dediler. Şimdi tabi, bunu duyunca Yunan hoplamasın mı?Şimdi gene Ege'de bazı çılgınlıklar yaptılar. Tabii bizimkiler de gerekeni yaptı. Yahu yapma işte, rahat dur. Bizimle uğraşma. Bizim sizinle Ege'de dalaşma diye bir derdimiz yok. Buna geçmişte hep 'it dalaşı' derlerdi. Arkadaşlara dedim ki, 'Yahu bu ifade çok çirkin. Eğer rahat durmazlarsa gereğini yaparsınız.' (Oradaki gencin 'Bir gece ansızın Sayın Cumhurbaşkanım' demesi üzerine...) İşte gencimiz yetişiyor bakın... Bir gece ansızın gelebiliriz. Sizin gibi gençlerle beraber evvelAllah biz bir gece ansızın gelebileceğimizi gösterdik, göstereceğiz."

ABD Kongresi'ndeki Rum ve Ermeni lobisinin sözcüsü Senatör Bob Menendez, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın TAYFUN füzesi ve Atina'ya ilişkin mesajlarını Senato gündemine taşımıştı. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!