banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan savunma sanayi mesajı: Tarihi bir ivme yakaladık

"Savunma Sanayii 360-Bütün Yönleriyle Türk Savunma Sanayii Tarihi" sergisinin açılışının gerçekleştirildiği programa kutlama mesajı gönderen Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajında ''Savunma sanayiinde yakaladığımız tarihi ivmeyi, hedeflerimize ulaşarak taçlandırmayı hedefliyoruz.'' ifadelerini kullandı.

Savunma 09.11.2022, 17:33 09.11.2022, 17:33
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan savunma sanayi mesajı: Tarihi bir ivme yakaladık

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı, 37. kuruluş yıldönümünü düzenlenen etkinlikte kutladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Savunma Sanayii 360-Bütün Yönleriyle Türk Savunma Sanayii Tarihi" sergisinin açılışının gerçekleştirildiği programa kutlama mesajı yolladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhuriyetin ilk yıllarından itibaren ülkenin savunma sanayiinde attığı adımların uğratıldığı akametten ve 2002 yılında göreve geldiklerinde savunma sanayiinde de ciddi sıkıntıları olan bir ülke manzarasıyla karşılaşıp bu alanda eksikleri gidermek, yerli ve milli üretimi azami seviyeye çıkarmak için tüm imkanları seferber ettiklerini dile getirdi.

''TARİHİ İVME YAKALADIK''

Cumhurbaşkanı Erdoğan kutlama mesajının devamında şu ifadeleri kullandı; "Sizlerle birlikte omuz omuza verdiğimiz kararlı mücadelenin neticelerini hamdolsun kısa sürede almaya başladık. Türkiye, bugün son yıllarda gerçekleştirdiği savunma sanayii atılımı sayesinde bölgesinde oyun kuran güçlü bir ülke konumuna ulaştı. Devrim niteliğindeki adımlarımız tüm emniyet birimlerimizin sahadaki gücüne güç katarken, operasyonlardaki başarılarını daha da artırdı. Ülkemiz, sınırları içinde ve ötesinde her türlü harekatı sorunsuz bir şekilde icra edebilecek kapasiteye kavuştu. Savunma sanayiinde yakaladığımız tarihi ivmeyi, hedeflerimize ulaşarak taçlandırmayı hedefliyoruz.

''TÜRKİYE YÜZYILI'NIN ÖNEMLİ YAPI TAŞLARINDAN BİRİ OLACAĞINA İNANIYORUM''

Savunma sanayii sektörünün Başkanlığımız koordinasyonunda bütün paydaşların inançla, azimle ve dirayetle sürdürdüğü çalışmalar sonucunda Türkiye Yüzyılı'nın önemli yapı taşlarından biri olacağına inanıyorum. Bu düşüncelerle Savunma Sanayii Başkanlığımıza ülkemiz, milletimiz ve bekamız uğrunda yürüttüğü çalışmalarda başarılar diliyorum. Sizlerin şahsında Türk savunma sanayiine katkı sunan tüm kurum, kuruluş ve firmalarımıza teşekkür ediyorum. Bu vesileyle istiklalimiz ve istikbalimiz için can veren şehitlerimizi rahmetle yâd ediyor, kahraman gazilerimize şükranlarımı sunuyorum" 

İSMAİL DEMİR'DEN PAYLAŞIM

Öte yandan Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, sosyal medya hesabından bir video yayınladı. İsmail Demir, paylaştığı videoda ''Başkanlığımızın 37. kuruluş yıl dönümünü, kurum personelimizle birlikte kutladık. 30 yılını tamamlamış çalışma arkadaşlarımıza anı objesi takdim ettik. Savuna sanayii ailemizle birlikte nice başarılı yıllara…'' ifadelerini kullandı. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!